Sobota, 27.04.2024 175

Cenny punkt Chrobrego

Chrobry Głogów zremisował na wyjeździe w meczu 31.kolejki I ligi z GKS-em Tychy 1:1.

Pierwsze minuty były wyrównane. W 22 minucie goście objęli prowadzenie. Hudyma wycofał przed pole karne do Gąsiora, a ten zmusił do kapitulacji Sebastiana Przyrowskiego. Od tej pory inicjatywę przejął GKS, który z każdą minuta pozwalał sobie na coraz więcej, choć spora w tym zasługa głogowian, którzy po bramce dali się zepchnąć do defensywy. Z prowadzenia cieszyli się raptem kwadrans. Dośrodkowanie Szczęsnego w kierunku długiego słupka bramki Janickiego, na gola zamienił Mączyński.

Po przerwie, będący w zdecydowanie gorszej sytuacji w tabeli tyszanie, jeszcze bardziej przycisnęli. Chrobry natomiast sporadycznie niepokoił defensywę gospodarzy. Zawodnicy GKS-u dwoili sie i troili, ale nie potrafili znaleźć recepty na ponowne zmuszenie do kapitulacji Janickiego. Najbliżej szczęścia był Szczęsny, który zaliczył asystę przy trafieniu wyrównującym, ale zamykając akcję katastrofalnie spudłował. Ostatecznie zawody kończą się remisem, który bardziej zadowala Chrobrego, a team pod batutą Tomasza Hajty może czuć spory niedosyt.

Dla zajmujących dwunastą lokatę głogowian jest to punkt o tyle cenny, że utrzymali osiem "oczek" przewagi nad miejscem zajmowanym przez tyszan, które zmusza do walki o utrzymanie w brażach z czwarta drużyną II ligi. Oczywiście GKS ma jeszcze szanse prześcignąć pomarańczowo-czarnych, ale są one już matematyczne. Do pierwszej, całkowicie bezpiecznej lokaty, na której jest Sandecja, "Gieksa" traci pięć punktów na trzy serie przed końcem i także nie będzie jej łatwo prześcignąć rywali.

20 maja (środa), godz. 16:00 - Jaworzno
GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
Bramki: Mączyński 37' - Gąsior 22'
GKS Tychy: Przyrowski - Grzybek, Stasiak, Omić, Radzewicz, Szczęsny, Grzeszczyk, Kosiec, Wodecki, Mączyński, Kowalczyk (Bąk 73').
Chrobry Głogów: Janicki - Pisarczuk,  Byrtek, Bogusławski, Samiec, Piotrowski (Ziemniak 83'), Gąsior ( Sędziak 67'), Michalec, Hałambiec, Bednarski (Zając 57'), Hudyma.
Żółte kartki: Stasiak, Kosiec, Mączyński (GKS Tychy) oraz Sędziak, Byrtek (Chrobry)
Sędziował: Sebastian Krasny