Piątek, 26.04.2024 156

Cracovia lepsza w Lubinie

KGHM Zagłębie Lubin przegrywając na własnym boisku z Cracovią straciło szanse na występy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

© Paweł Sasiela

Obie drużyny od początku meczu skupiły się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Stąd sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dla przykładu w 17 minucie Milan Dimun uderzył z dystansu wyraźnie obok bramki. W 24 minucie Bartłomiej Pawłowski uderzył w ługi róg z prawej strony pola karnego, ale piłka i tym razem przeleciała obok bramki. Dwie minuty później po rzucie rożnym główkował Sasa Balić, ale nie sprawił większych kłopotów golkiperowi Cracovii.

W 54 minucie Michał Helik groźnie główkował po rzucie rożnym, jednak Konrad Forenc zdołał odbić piłkę. Dziesięć minut później z około piętnastu metrów z lewej strony niecelnie uderzył Mateusz Wdowiak. Strzelecką niemoc w 73 minucie przełamał Javier Hernandez, który sprzed linii pola karnego uderzył precyzyjnie przy słupku. Trzy minuty później głową do bramki trafił także rezerwowy Jakub Mares, ale po ewidentnym spalonym. Z kolei w 83 minucie Pawłowski huknął nad bramką. W 85 minucie Forenc zatrzymał strzał Hernandeza z prawej strony pola karnego.

W 86 minucie z pomocą lubinianom przyszedł rezerwowy napastnik "Pasów" Filip Piszczek, który sprokurował rzut karny we własnym polu karnym, faulując Maresa. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Filip Starzyński. Cracovia nie zamierzała jednak odpuszczać. Dwadzieścia minut po zdobyciu pierwszej bramki, już w doliczonym czasie, Hernandez zwiódł obrońców KGHM Zagłębia i precyzyjnym strzałem ponownie wyprowadził krakowian na prowadzenie.

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 1:2 (0:0)

Bramki: Starzyński (88-k.) - Hernandez (73, 90+3)

Żółte kartki: Oko (90+1), Guldan (90+3) - Gol (30), Siplak (44), Piszczek (86)

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Radosław Siejka, Michał Gajda

Widzów: 2 911

KGHM Zagłębie: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - Jagiełło, Slisz, Pawłowski, Starzyński, Bohar (64. Czerwiński) - Tuszyński (70. Mares); trener Ben van Dael

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Datković, Siplak (81. Ferraresso) - Gol, Hernandez, D. Dąbrowski, Dimun, Wdowiak - Cabrera (81. Piszczek); trener Michał Probierz