Sobota, 27.04.2024 158

Starcie trzecioligowców w finale

Polonia-Stal Świdnica i Bielawianka Bielawa awansowały do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych.

Świdniczanie wyeliminowali na wyjeździe ligowego rywala Lechię Dzierżoniów, wygrywając 0:2. Gole padały tuz przed przerwą i tuż po niej. Wynik otworzył Ukrainiec Jehor Tarnowa w 42 minucie, a w 47 minucie podwyższył Michał Skrypak. Polonia-Stal stanie już za tydzień przed szansą obrony trofeum, ponieważ przed rokiem triumfowała w tych rozgrywkach, pokonując w finale Orła Ząbkowice Śląskie 2:3.

Na drodze drużyny ze Świdnicy, do ponownego zdobycia okręgowego Pucharu Polski, stanie kolejny ligowy przeciwnik, a mianowicie Bielawianka Bielawa. Zawodnicy Tomasza Zielińskiego w półfinale ograli występujących w A klasie Czarnych Wałbrzych 4:1, dla których sama obecność na tym etapie rozgrywek jest sporym osiągnięciem. Kwestia awansu do finału była już w zasadzie rozstrzygnięta po pierwszych 45 minutach, kiedy to bielawianie prowadzili już 0:3. Pierwsza bramka padła już po kilkudziesięciu sekundach gry, a jej autorem był Szymon Radziszewski. Przed zejściem do szatni na przerwę, kolejne dwa ciosy Czarnym zadali Dawid Włodek i Damian Chęciński. W drugich 45 minutach Bielawianka spuściła już z tonu, strzelając tylko jednego gola w 74 minucie. Kilkanście minut wcześniej honor Czarnych uratował Patryk Konsewicz.

Finałowy mecz Bielawianka Bielawa - Polonia-Stal Świdnica 20-go maja. Godzina oraz miejsce nie są jeszcze znane.

13 maja (środa), godz. 17:00 - Dzierżoniów
Lechia Dzierżoniów - Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)
Bramki: Tarnow 42', Skrypak 47'
Lechia: Sztandera - Tyc, Barski, Leśniarek, Słonecki, Korkuś (Paszkowski 55'), Buryło, Pietkiewicz, Maciejewski (Roszak 82'), Bolisęga (Niedojad 46'), Ochota
Polonia-Stal: Stitou, Luber, Salamon, Sudoł (Ł. Kot 86'), Pankowski, Rytko, Jaros, Tarnov (Rosiak 90'), Skrypak, Kukla (Tobiasz 73'), G. Borowy
Czarni Wałbrzych - Bielawianka Bielawa (godz. 17:00)

13 maja (środa), godz. 17:00 - Wałbrzych
Czarni Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 1:4 (0:3)
Bramki: Konsewicz 60' - Radziszewski 1', Włodek 41', Chęciński 45', Morasz 74'
Czarni: Kudaj - Boniowski (Sujosz 19'), Mudzin, Nowicki, Darmochwał, Gołek, Guzik, Marszałek, Łukasik, Janiak, Konsewicz
Bielawianka: Pukacz, Łaski, Orzech, Morasz, Łużny (Prokop 38'), Ślepecki, Kaczmarek, Radziszewski, Włodek, Szydłowski, Chęciński