SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

III liga: Górnik i KS nie odpuszczają, Śląsk II pewny utrzymania

Za nami przedostatnia kolejka III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Nadal zgodnym krokiem idzie prowadząca w tabeli dwójka z Polkowic i Wałbrzycha. Team trenera Jarosława Pedryca pokonał na wyjeździe Piast Karnin 2:0. Z kolei ekipa Ruberta Bubnowicza miała zdecydowanie trudniejsze zadanie, bowiem grała z walczącym o utrzymanie Piastem Żmigród. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 2:0. W drugiej połowie żmigrodzianie zanotowali trafienie kontaktowe, ale to było wszystko na co było ich dzisiaj stać i Górnik zwyciężył 2:1. Górnik i KS po tej serii gier mają po 75 punktów. Przypomnijmy, że jeśli za tydzień jedni i drudzy także zdobędą po komplecie punktów to o tym kto zagra w barażach o II ligę zadecyduje dodatkowy mecz, ponieważ w bilansie bezpośrednich starć mamy remis.

Punktowały drużyny, które o awans nie walczą, a są już pewne tego, że unikną degradacji. W Dzierżoniowie miejscowa Lechia podejmowała Miedź II Legnica. Zawody zakończyły się remisem 2:2, a gospodarze jedno "oczko" uratowali dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem za sprawą Dawida Domaradzkiego. Na takim rozstrzygnięciu skorzystała Ślęza Wrocław, która wyprzedziła zarówno dzierżoniowian oraz legniczan i wskoczyła na najniższy stopień podium. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska pokonał 4:0 Foto-Higienę Gać 4:0, ale wszystkie cztery bramki padły dopiero po zmianie stron.

Śląsk II Wrocław dziś zapewnił sobie utrzymanie. Rezerwy WKS-u pokonały na wyjeździe Karkosze Jelenia Góra, elcz do przerwy pachniało sensacją, bowiem mieliśmy remis 1:1. Wrocławianie w 60 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Piast po porażce z Górnikiem spadł "pod kreskę" co wykorzystała Formacja Port 2000 Mostki. Drużyna z województwa lubuskiego rozbiła Budowlanych Lubsko 8:2 i opuściła strefę spadkową. Jednak w 34.kolejce i tak musi pokonać Ślęzę Wrocław jeśli nie chce zostać zdegradowanym. Wszystko za sprawą żmigrodzian, którzy otrzymają darmowe punkty za spotkanie z wycofanym KP Brzeg Dolny.

Dopingować Ślęzę w starciu z Formacją będą nie tylko w Żmigrodzie, ale także w Lubinie. Co prawda Zagłębie II szans na utrzymanie nie ma, ale w przypadku awansu do II ligi mistzra grupy dolnośląsko-lubuskiej ósma lokata pozwoli zachować ligowy byt. Druga sprawa czy Formacja w ogóle chce się utrzymać, ponieważ coraz głośniej słychać, że wielkie pieniądze w Mostkach mogą się skończyć. Odnotujmy, że "Miedziowi" pokonali dzisiaj 5:1 Ilankę Rzepin.

Trzeci mecz z rzędu bez porażki Polonii-Stali Świdnica. Tym razem Poloniści pokonali na wyjeździe Bystrzycę Kąty Wrocławskie 4:1, strzelając wszystkie gole w pierwszych 45 minutach. Hattrickiem popisał się Kamil Szczygieł, który do jego skompletowania potrzebował 31 minut. Polonia-Stal jak i Bystrzyca od pewnego czasu są już pewne spadku. W 33.kolejce darmowe trzy punkty za mecz z wycofanym KP Brzeg Dolny zgarnął Stilon Gorzów Wielkopolski, ale jest to żadne pocieszenie, bowiem od nowego sezonu gorzowianie będą występować na boiskach IV ligi lubuskiej co jest sporym zawodem.

III liga dolnośląsko-lubuska - 33.kolejka
29 maja - niedziela
Piast Żmigród - Górnik Wałbrzych 1:2 (0:2)
Bramki: ? 52'-k. - Orłowski 8'-k., 43'
Piast Karnin - KS Polkowice 0:2 (0:1)
Bramki: Krasiński 20', Hempel 87'
Ślęza Wrocław - Foto-Higiena Gać 4:0 (0:0)
Bramki: Bergier 56', 81', Rajter 76', 86'
Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Polonia-Stal Świdnica 1:4 (0:4)
Bramki: ? 74' - Borowy 11', Szczygieł 14', 40', 45'
Formacja Port 2000 Mostki - Budowlani Lubsko 8:2 (2:1)
Bramki: Juchacz 4', 49', Małecki 45', 80', Pierzyński 57', 83', 90', Kruszyński 70' - ? 41', Dynowski 78'
Lechia Dzierżoniów - Miedź II Legnica 2:2 (1:1)
Bramki: Maciejewski 17', Domaradzki 80' - Cieślik 14', Krauz 63'
Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 1:2 (1:1)
Bramki: Firlej 39' - Pałaszewski 6', Przybylski 60'
Zagłębie II Lubin - Ilanka Rzepin 5:1 (4:0)
Bramki: Andrzejczak 4', Siemaszko 13', 47', Jończy 39', Żyro 69' - Pokowski 90'