Czwartek, 02.05.2024 193

Belgijka wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Strzegomiu

Tine Magnus zwyciężyła w klasie 4*-S, najwyższej rangą rozgrywce podczas otwierających sezon WKKW zawodów Strzegom Spring Open.

© Materiały prasowe / SHT / Leszek Wójcik

Amazonka z Belgii dosiadająca klaczy Dia Van Het Lichterveld Z po ujeżdżeniu zajmowała 11 lokatę, awans na 4 pozycję zapewnił jej bezbłędny występ na parkurze. Na metę crossu dojechała z sześciosekundowym spóźnieniem, bez błędów na przeszkodach i z sumą 35 punktów karnych wygrała konkurs. Ze stratą zaledwie 0,2 punku karnego do zwyciężczyni, drugie miejsce zajął Christoph Wahler na koniu D'Accord FRH – 35.2. O końcowej klasyfikacji reprezentanta Niemiec przesądził wynik uzyskany po ujeżdżeniu. Zawodnik próbę skokową pokonał na czysto, a trasę crossu przejechał dokładnie w tym samym czasie, co Tine Magnus.

Wiceliderka konkursu po dwóch próbach Szwedka Sara Algotsson Ostholt na koniu Dynamite Jack z punktami karnymi za przekroczenie normy czasu na crossie zajęła trzecie miejsce na podium – 37.

Najlepszy w klasie trzech gwiazdek był Calvin Böckmann dosiadający klaczy Altair De La Cense - 29.4. Niemiec pozycję lidera objął po próbie skokowej, a cross przejechał na czysto i w normie czasu. Drugie miejsce zajęła Malin Asai na klaczy Maggan V - 35.4. Para ze Szwecji po ujeżdżeniu była 22, a bezbłędne przejazdy parkuru i crossu zapewniły jej miejsce na podium. Trzecią lokatę, ze stratą zaledwie 0,1 punktu karnego w stosunku do Malin Asai, objął Australijczyk Andrew Hoy na koniu Vassily De Lassos - 35.5. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w konkursie został Paweł Warszawski dosiadający wyhodowanej w Polsce klaczy Hatteria II. Para z wynikiem 36.6 punktów karnych zajęła piąte miejsce.

W dwóch gwiazdkach bezkonkurencyjna była zawodniczka z Niemiec Sophie Leube, która na koniu Isselhook's Asaro wygrała konkurs po „czystych" występach na parkurze i crossie - 26.2. A na klaczy Heda dojeżdżając na metę w optymalnym czasie zajęła drugie miejsce - 26.4. Trzecia była Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na koniu Quintus – 27.9.

W klasie Intro po bezbłędnych przejazdach parkuru i crossu zwyciężyła Lara De Liedekerke – Meier na klaczy Jungle Drum 3 - 27.9. Drugie miejsce zajęła Niemka Juliane Barth na Can't Stop Caspar - 30.8, a trzecie Polka Halszka Witkowska-Nowak na wyhodowanym w Polsce koniu Apollo - 32.2.

W krajowej „setce" najlepszy wynik uzyskał reprezentant Holandii Tim Lips na Quiwi – 27.5, a w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Polka Julia Rohde na Kingston – 29.1. Daria Kobiernik na Las Vegas wygrała klasę „80" - 30.8.

Zawody Strzegom Spring Open otworzyły sezon międzynarodowych startów w konkurencji WKKW w Polsce. Rozegrano cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie oraz trzy klasy krajowe. Startowało w nich niemal 320 koni reprezentujących 19 krajów.

Kolejna odsłona Strzegom Spring Open w terminie od 18 do 21 kwietnia.