Mł. asp. Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji poinformował we wtorek, że w ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, iż na terenie tego powiatu znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.
"Policjanci w trakcie sprawdzenia jednej z posesji w przydomowej szklarni zabezpieczyli kilkanaście krzewów roślin konopi innych niż włókniste, a następnie zatrzymali odpowiedzialnego za ich uprawę 43-latka. Nie był to jednak koniec kłopotów mężczyzny, gdyż podczas wykonywanych przez mundurowych dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego również posiadał akcesoria, które - jak sam potem przyznał - służyły mu do wytwarzania metamfetaminy" - powiedział policjant.
Funkcjonariusze ponadto zabezpieczyli w jego mieszkaniu substancje chemiczne służące do wytwarzania substancji psychotropowych oraz sprzęt laboratoryjny.
43-latek trafił do jednostki policji, gdzie na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.(PAP)
Roman Skiba

