Niedziela, 08.12.2024

 

Reklama

Ruszają zapisy do XI edycji Poland Business Run. Wśród beneficjentów ponownie Dolnoślązacy

4 września po raz 11. wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. W tym roku organizatorzy przygotowali zawody w Krakowie oraz rywalizację wirtualną po samodzielnie wybranej trasie.

© Materiały prasowe

Biegacze połączeni w 5-osobowe sztafety wesprą beneficjentów z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Jedna z beneficjentek, Agata z podwrocławskich Siechnic, dzięki pomocy biegaczy, będzie mogła uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, który znacząco poprawi komfort jej codziennego życia.

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy do biegania w Poland Business Run. Ubiegłoroczna edycja, przeprowadzona w formule wirtualnej, zgromadziła ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i korporacje. W obu przypadkach dystans na każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

"Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru" – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują w dwóch turach po 1000 drużyn (5000 biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Każda firma może zapisać dowolną liczbę drużyn, pod warunkiem dostępności pakietów. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać do organizatora – za pomocą aplikacji lub strony www.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczną się 10 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (2000 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Rakietą tenisową w raka

Fundacja Poland Business Run obejmuje wsparciem beneficjentów w całym kraju. Uczestnicy sztafet tegorocznej edycji, wzorem poprzednich lat, pobiegną m.in. dla mieszkańców Dolnego Śląska – Ryszarda z Tyńca Małego oraz Agaty z podwrocławskich Siechnic. Choć dotknęły ich rożne choroby, oboje potrzebują teraz najbardziej udziału w profesjonalnym turnusie rehabilitacyjnym, który zapewni im komfort w codziennym funkcjonowaniu.

"Uznaję, że życie po diagnozie onkologicznej ma być po prostu … życiem. W wyniku zachorowania na dwa różne nowotwory przeszłam radykalną mastektomię oraz usunięcie 20 węzłów chłonnych, oprócz dolegliwości bólowych pozostał mi także ograniczony zakres ruchów prawej ręki. Chciałabym jednak normalnie funkcjonować, realizować swoje plany i marzenia. Intensywna rehabilitacja wpływa znacząco na moje życie – zmniejsza ból, poprawia zakres ruchów, a to przekłada się bardzo wyraźnie także na moje samopoczucie psychiczne" – tłumaczy Agata.

Plany i codzienne działania beneficjentki są warte zauważenia i docenienia. Pani Agata jest autorką bloga Koloroweraki.pl, Onkobazy.pl oraz założycielką i jedyną moderatorką publicznej grupy na kanale Facebook, która w tym momencie liczy ponad 1300 członków – pacjentów onkologicznych oraz osób wspierających innych w chorobie. Na blogu Pani Agata dzieli się swoimi własnymi doświadczeniami onkologicznymi, ale przede wszystkim stara się pokazać, że leczenie i zdrowienie może mieć różne, optymistyczne barwy. Co więcej – pokazuje też, że mimo choroby można realizować swoje własne pasje czy kontynuować ulubione treningi.

"Staram się swoim własnym życiem, każdego dnia dawać przykład, że choroba to nie wyrok i że trzeba walczyć o normalność. Mnie w najtrudniejszych momentach choroby trzymała myśl o graniu w tenisa, wychodziłam na kort nawet pomiędzy cyklami chemioterapii. Może się to wydawać absurdalne, żeby osoba bez węzłów chłonnych, z tak ograniczoną sprawnością zwłaszcza prawej ręki, trenowała właśnie taki sport. Lekarze mimo początkowego odradzania kontynuacji treningów, szybko zrozumieli, że tenis znacząco poprawia moją sprawność, a także ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne organizmu. Sport, aktywność fizyczna jest bardzo ważna i daje ogromną moc. Takie inicjatywy jak Poland Business Run są potężną kumulacją tej siły i energii, tak potrzebnej osobom dotkniętym chorobą" – podkreśla Pani Agata, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej
i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Więcej