Świdnica: Mali wspaniali po raz trzeci

Świdnica: Mali wspaniali po raz trzeci

Dobiegła końca 3. edycja Programu sportowo-edukacyjnego „Mali Wspaniali” w Świdnicy. W zabawie pod hasłem „Sporty The World Games 2017” brało udział 450 dzieci z 7 przedszkoli z miasta.

Na zakończenie programu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom nadający mu tytuł „Małego Mistrza”.

Projekt „Mali Wspaniali” w Świdnicy jest realizowany od kwietnia 2016 roku i obejmuje cykl bezpłatnych zajęć sportowo-edukacyjnych oraz Świdnicki Test Przedszkolaka. Od początku programem zostało objętych 1300 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jego celem jest edukacja i wychowanie przez sport w formie gier i zabaw ruchowych. W każdej edycji są przeprowadzane testy sprawnościowe wykazujące poprawę siły, koordynacji, zwinności i szybkości wśród dzieci.

Dobre nawyki najlepiej wyrabiać już od najmłodszych lat. W ten sposób chcemy zachęcić dzieci, a przy okazji ich rodziców do większej aktywności fizycznej na co dzień czy to poprzez zorganizowane zajęcia sportowe czy zwykłe spacery w wolnym czasie. Im częściej będziemy się po prostu ruszać, tym lepiej dla naszego zdrowia – podkreśla Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu w Świdnicy.

Koordynatorem programu jest Tomasz Bohuszewicz ze Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”. Jest on realizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

mali wspaniali Sporty The World Games 2017 program sportowo-edukacyjny

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.