Duże zainteresowanie wykonawców budową nowego szpitala onkologicznego

Duże zainteresowanie wykonawców budową nowego szpitala onkologicznego

Znamy wykonawców, którzy chcą wybudować nowy, Dolnośląski Szpital Onkologiczny we Wrocławiu w trybie „zaprojektuj – wybuduj – sfinansuj”.

Zainteresowanych jest 9 podmiotów i to właśnie spośród nich zostanie wybrana grupa wykonawców, z którymi prowadzony będzie dialog konkurencyjny. Wybranie najkorzystniejszej oferty i rozpoczęcie prac projektowych planowane jest na wrzesień.

O zaawansowaniu prac poinformowali dziś podczas konferencji prasowej: marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, dr Adam Maciejczyk - dyrektor DCO, Paweł Zawadzki - pełnomocnik ds. rozwoju DCO oraz Andrzej Woźny - Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

Poprawa warunków leczenia nowotworów to jeden z priorytetów działań samorządu województwa w ochronie zdrowia.

Najważniejszym, ale i najtrudniejszym wyzwaniem jest budowa nowego szpitala onkologicznego. Nowy obiekt zwiększy komfort pacjentów i pozwoli na rozszerzenie zakresu leczenia nowotworów. Właśnie udało nam się pomyślnie zakończyć kolejny etap przygotowań realizacji inwestycji. Zgłosiło się aż 9 wykonawców, a niebawem Dolnośląskie Centrum Onkologii wybierze 5 najlepszych firm, z którymi przeprowadzi tzw. dialog konkurencyjny, czyli wspólne opracowanie koncepcji budowy szpitala. We wrześniu poznamy zwycięzcę postępowania – tłumaczy Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nowoczesne Centrum Onkologiczno-Pulmonologiczne będzie pełniło wiodącą rolę w edukacji społeczeństwa, profilaktyce antynowotworowej i wczesnym wykrywaniu schorzeń onkologicznych. Pacjenci będą mieli zapewnione kompleksowe leczenie nowotworów na każdym etapie choroby. Leczenie będzie zorganizowane w systemie unitowym.

Naszym celem jest budowa silnego ośrodka onkologicznego, zapewniającego z jednej strony kompleksową opiekę (diagnostykę, terapię i rehabilitację) pacjentom cierpiącym na schorzenia nowotworowe, z drugiej zaś rozwój działalności dydaktycznej oraz naukowo-badawczej – zaznacza wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, odpowiadający za dolnośląską służbę zdrowia.

Dla głównych grup nowotworów zostaną utworzone zespoły specjalistów z różnych dziedzin medycyny, którzy będą prowadzić proces diagnostyczno-leczniczy w sposób wszechstronny, kompleksowy i zintegrowany.

Pozwoli to na podniesienie skuteczności walki z nowotworem, zaproponowanie pacjentowi szerszych możliwości terapii, a także przełoży się na bardziej skoordynowaną opiekę. Jest to rozwiązanie z powodzeniem stosowane w nowoczesnej onkologii na świecie i znakomicie sprawdza się także w polskich warunkach, czego dowodzi funkcjonowanie Breast Unit - Centrum Chorób Piersi przy Dolnośląskim Centrum Onkologii – mówi dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

Zakłada się, że szpital pomieści maksymalnie 600 łóżek, a koszt jego budowy (wraz z wyposażeniem) szacowany jest na 560 mln zł. Powstanie blok operacyjny na 10 sal, gdzie rocznie przeprowadzanych będzie około 10 tys. zabiegów. Funkcjonowanie szpitala będzie opierać się o nowoczesne systemy informatyczne, które są istotnym elementem procesów diagnostycznych i usprawnią pracę personelu szpitala oraz poprawiają komfort pobytu pacjentów.

Nowe DCO powstanie przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i nowoprojektowanej Alei Stabłowickiej we Wrocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie Dolnośląskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Marciniaka. Docelowo przeniesione zostaną do nowego obiektu wszystkie oddziały, poradnie i pracownie Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

Harmonogram realizacji inwestycji:

 1. I. Wstępny harmonogram postępowania:
  1. prekwalifikacja i zaproszenie do dialogu konkurencyjnego: luty 2019 r.
  2. dialog konkurencyjny: marzec-maj 2019 r.
  3. ustalenie ostatecznej treści SIWZ oraz przesłanie zaproszenia do składania ofert: czerwiec 2019 r.
  4. złożenie ofert: sierpień 2019 r.  
  5. wybór oferty najkorzystniejszej: wrzesień 2019 r.
  6. zawarcie umowy: październik 2019
 2. II. Realizacja:
  1. 54 miesięcy od daty zawarcia umowy – maksymalny termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie szpitala
  2. 180 miesięcy od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie – minimalny okres spłaty należnego wynagrodzenia wobec Wykonawcy z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia.

UMWD nowy szpital szpital onkologiczny Wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.