Życie i twórczość prekursora Katolickiej Nauki Społecznej

Życie i twórczość prekursora Katolickiej Nauki Społecznej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” we Wrocławiu zaprasza na spotkanie w ramach Studium Katolickiej Nauki Społecznej - „Wilhelm Emmanuel von Ketteler. Życie i twórczość prekursora Katolickiej Nauki Społecznej”.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 7 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie wrocławskiego oddziału „Civitas Christiana” przy ul. Kuźniczej 11-13 (sala klubowa, I p.).

Wilhelm Emmanuel von Ketteler był jedną z czołowych postaci niemieckiego dziewiętnastowiecznego katolicyzmu, hierarchą, którego myśli i działalność wywarły znaczący wpływ na rozwój nauki społecznej Kościoła. Papież Leon XIII nazwał go „swoim wielkim poprzednikiem” i to na bazie zbioru jego pracy intelektualnej napisał swoją encyklikę Rerum Novarum. Moguncki biskup, Wilhelm Emmanuel von Ketteler, był de facto prekursorem Katolickiej Nauki Społecznej i to od zapoznania się z jego postacią Stowarzyszenie Civitas Christiana rozpocznie cykl spotkań w ramach Studium Katolickiej Nauki Społecznej.

Civitas Christiana spotkanie Studium Katolickiej Nauki Społecznej Katolicka Nauka Społeczna Wilhelm Emmanuel von Ketteler

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.