Prezydent Świdnicy wybrała nowy skład Rady Sportu

Prezydent Świdnicy wybrała nowy skład Rady Sportu

Spośród organizacji sportowych działających na terenie Świdnicy, z listy zgłoszonych kandydatów, prezydent miasta wybrała nowy skład Rady Sportu.

Decyzją prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w 2015 roku powołana została Rada Sportu, jako ciało opiniodawczo-doradcze w sprawach z zakresu kultury fizycznej. Upłynęła trzyletnia jej kadencja, dlatego też spośród organizacji sportowych działających na terenie miasta, z listy zgłoszonych kandydatów, prezydent wybrała nowy jej skład. W najbliższej kadencji zasiądą w niej:

  • Tomasz Idziak – MKS Polonia Świdnica - akrobatyka
  • Dariusz Stachurski – MKS Polonia-Stal Świdnica – piłka nożna
  • Kamil Gałuszka – Klub Szachowy Gambit - szachy
  • Krzysztof Terebun – ŚKPR Świdnica – piłka ręczna
  • Krzysztof Kołodziejczyk – Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica – boks
  • Renata Zapart-Dec - Międzyszkolny Uczniowski Lekkoatletyczny Klub Sportowy Olimpia w Świdnicy – lekkoatletyka
  • Tomasz Bohuszewicz – SK Taekwon-do Tiger – taekwondo
  • Jarosław Rostkowski – Stowarzyszenie Basket Świdnica – koszykówka
  • Sylwester Romanik - Uczniowski Klub Sportowy Judo Świdnica – judo

Życzę nowej Radzie Sportu dobrej i owocnej pracy na rzecz całego świdnickiego sportu, z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Członkowie rady będą pełnić swoje funkcje społecznie. Będzie to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym. Do jego zadań należeć będzie w szczególności opiniowanie strategii rozwoju Gminy Świdnica w zakresie kultury fizycznej, budżetu miasta w części dotyczącej sportu, projektowanie programów rozwoju bazy sportowej, uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej na jej terenie i tworzenie wniosków dotyczących przyznania stypendiów, nagród i wyróżnień zawodnikom i trenerom ze stowarzyszeń sportowych. Z radą konsultowane będą również plany imprez sportowych i rekreacyjnych, organizowanych przez różne organizacje w mieście.

Świdnica Rady Sportu Beata Moskal-Słaniewska

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.