Muzeum Pana Tadeusza nominowane do nagrody EMYA 2019

Muzeum Pana Tadeusza nominowane do nagrody EMYA 2019

Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich zostało nominowane do Europejskiej Nagrody Muzealnej Roku (EMYA 2019) przyznawanej przez Europejskie Forum Muzeów.

Europejskie Forum Muzeów ogłosiło nominacje do przyszłorocznej edycji EMYA (Europejskiej Nagrody Muzealnej Roku). Wśród 39 kandydatów znalazły się aż cztery polskie muzea: Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej – oddział Muzeum Warszawy, Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego Ossolińskich we Wrocławiu oraz Centrum Przełomy – oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie. Finał konkursu odbędzie się w maju w Sarajewie.

Nagroda EMYA przyznawana jest od 1977 roku przez Europejskie Forum Muzeów (European Museum Forum). Celem tego wyróżnienia jest dostrzeżenie najcenniejszych wydarzeń w europejskim sektorze muzealnym i zachęcenie do wprowadzania innowacji w muzeach. W 2016 roku laureatem nagrody zostało Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich. 

Europejskie Forum Muzeów (EMF) to niezależna organizacja pozarządowa, zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, której celem jest promowanie innowacji w muzealnictwie i zachęcanie do wymiany dobrych praktyk między muzeami w całej Europie. EMF działa pod auspicjami Rady Europy i prowadzi wiele projektów w obszarze kultury. Mając za sobą blisko czterdzieści lat doświadczeń, jest jedną z wiodących europejskich organizacji na rzecz rozwoju publicznej jakości muzeów w Europie. 

Przedstawicielem EMF i promotorem konkursu EMYA w Polsce jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Muzeum Pana Tadeusza Pawilon Czterech Kopuł Europejskie Forum Muzeów Europejska Nagroda Muzealna Roku EMYA 2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.