X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Adrian Purzycki: Wygrywamy jako drużyna

Adrian Purzycki: Wygrywamy jako drużyna

21-letni Adrian Purzycki był tym, który w meczu Miedzi z Wisłą przebiegł najdłuższy dystans. Pomocnik wspólnie z kolegami solidnie napracował się na zwycięstwo z "Białą Gwiazdą".

- Bramki ustawiły nam spotkanie. Mieliśmy plan na ten mecz i go konsekwentnie realizowaliśmy. Myślę, że każdy dał z siebie wszystko i wywalczyliśmy ten wynik. Byliśmy cały czas dobrze ustawieni i Wisła miała kłopoty, żeby nas złamać. Mieliśmy liczne szanse w tym meczu i je wykorzystaliśmy. Mogliśmy mieć też rzut karny, ale to już przeszłość i nie ma co do tego wracać - oceniał Adrian Purzycki. - Wynik troszkę podyktował fakt, że się cofnęliśmy w pierwszej połówce, ponieważ kiedy szybko się zdobywa dwie bramki, to wiadomo, że przeciwnik będzie napierał. Tym się sugerowaliśmy. Po przerwie wyszliśmy może troszkę wyżej i stworzyliśmy sobie sytuacje - dodawał.

Zwycięstwo z krakowską Wisłą było dla Miedzi przełamaniem, niezwykle cennym przed finiszem tegorocznego grania w LOTTO Ekstraklasie. Poprzednio legniczanie komplet punktów wywalczyli 2 września w starciu z KGHM Zagłębiem Lubin.

- Kamień z serca, ale myślę, że takie chwile bardziej połączą nas jako drużynę. Faktycznie mieliśmy cięższy okres, niektórzy z nas potrzebowali adaptacji do tej ligi i to było nowe doświadczenie dla nas wszystkich. Myślę, że właśnie w takich chwilach możemy się zjednoczyć - zauważał pomocnik zielono-niebiesko-czerwonych.

Pojedynek Miedzi z Wisłą był pierwszym w tym sezonie, w którym obie drużyny przebiegły ponad 120 kilometrów. Najdłuższy dystans na murawie pokonał Adrian Purzycki (12,46 km).

- Cała drużyna miała wkład w ten mecz. W Szczecinie przegraliśmy jako drużyna, tutaj wygrywamy jako drużyna. Walczymy, dajemy z siebie sto procent. Były to dla nas ciężkie trzy tygodnie, bo musieliśmy się zaadaptować do tego ustawienia, ale kwintesencją jest to, że nam się udało i możemy z jednego stylu przechodzić na drugi. Niewiele drużyn potrafi przejść z bardzo ofensywnego do zorganizowanego grania, gdzie wygląda to naprawdę fajnie - kończył Purzycki.

LOTTO Ekstraklasa Miedź Adrian Purzycki Wisła Kraków runda rewanżowa sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.