X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


30 listopada dyspensa w Archidiecezji Wrocławskiej

30 listopada dyspensa w Archidiecezji Wrocławskiej

Arcybiskup Metropolita Wrocławski udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Wrocławskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 listopada 2018 roku.

- „W związku z faktem, iż 30 listopada 2018 roku wiele osób spotyka się w gronie rodziny, najbliższych przyjaciół i znajomych z racji Święta św. Andrzeja, dlatego w tym szczególnym dniu udzielam wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (por. kan. 1251, 87 KPK), ufając, że ta inicjatywa przyczyni się nie tylko do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa” - czytamy w komunikacie podpisanym przez Arcybiskupa Metropolitę Wrocławskiego Józefa Kupnego oraz kanclerza kurii ks. Jacka Froniewskiego.

Archidiecezja Wrocławska dyspensa

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Alojzy
Alojzy 29 listopada 2018 o 16:09

Bardzo mądra, rozważna decyzja.

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.