ZUS czeka na spóźnialskich

ZUS czeka na spóźnialskich

Prawie 4 tys. asystentów medycznych wpisali lekarze do Rejestru Usług Medycznych (RUM). 1595 z nich zostało już zaakceptowanych przez ZUS, jako osoby wystawiające elektroniczne zwolnienia w imieniu lekarzy.

– W ostatni poniedziałek nasz system przyjął blisko 100 tys. eZLA, co dało 15 zwolnień na sekundę i to był największy wpływ jak do tej pory. Gdyby taka ilość została utrzymana to przekroczylibyśmy średnią roczną o ponad 2 mln zwolnień, czyli mielibyśmy ich aż 25 mln – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Na Dolnym Śląsku nadal trwają intensywne szkolenia personelu medycznego. Na indywidualne konsultacje ZUS zaprasza ich w najbliższą sobotę (1 grudnia) do wszystkich swoich placówek. Specjalnie dla lekarzy wydłuża do 18.00  godziny pracy w najbliższy piątek 30 listopada. Do dyspozycji personelu medycznego Zakład uruchomił też specjalną infolinię, gdzie - po wybraniu opcji połączenia ze specjalistą od eZLA - zarówno lekarze jak i asystenci, szefowie placówek medycznych i pacjenci mogą dowiedzieć się jak wystawić elektroniczne zwolnienie.

- Wystarczy zatelefonować na nasz stały numer do COT (Centrum Obsługi Telefonicznej) 22 560 16 00 oraz wybrać zakres rozmowy dotyczący eZLA żeby uzyskać połączenie ze specjalistą od elektronicznych zwolnień – zapewnia rzeczniczka.

Od poniedziałku (3 grudnia) konsultanci na infolinii będą dyżurowali w wydłużonych godzinach, czyli każdego dnia w od 6.00 do 22.00. Z tematycznej infolinii korzystać mogą także pacjenci, którzy muszą wysłać do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku chorobowego albo chcą mieć wgląd w obieg swoich dokumentów w ZUS. Rzeczniczka przypomina, że część pacjentów, którym lekarz wystawi zwolnienie w sieci musi dodatkowo złożyć wniosek o wypłatę Dotyczy to osób, którym wygasła umowa o pracę ZUS, prowadząc działalność gospodarczą lub pracujących poza granicami kraju.

NIECO STATYSTYKI

  • 3702 upoważnień dla asystentów medycznych wystawiło 1261 lekarzy w całej Polsce
  • 595 asystentów dostało już zgody ZUS na wystawianie eZLA
  • 711 certyfikatów do podpisywania eZLA zostało pobranych przez asystentów z systemu ZUS

ZUS DLA LEKARZY

  • Biała sobota: 1 grudnia 2018, 9.00-13.00
  • Infolinia od 3 grudnia czynna od 6.00-22.00
  • Wydłużone godziny pracy 30 listopada (piątek) 8.00–18.00
  • Szkolenia dla personelu w placówkach medycznych w godz. 8.00–18.00

ZUS asystent medyczny zwolnienie lekarskie chorobowe elektroniczne zwolnienie

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.