X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Ciężki bój przed #VolleyWrocław

Ciężki bój przed #VolleyWrocław

Przed wrocławskimi siatkarkami kolejny ważny sprawdzian. W środę w stolicy Dolnego Śląska zagrają Grot Budowlani Łódź.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski i zdobywczynie Pucharu Polskie w bieżącym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Mimo, że rozegrały jeden mecz mniej, plasują się na najniższym stopniu podium ligowej tabeli. Także w tym sezonie Budowlani celują w najwyższe pozycje, czego najlepszym świadectwem było zdobycie Superpucharu Polski im. Andrzeja Niemczyka w otwierającym sezon starciu z Chemikiem Police. 

Zespół z Łodzi oprócz krajowych rozgrywek, zaangażowany jest także w walkę na europejskich parkietach. Do Ligi Mistrzyń podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza dotarły przez eliminacje. W pierwszym meczu fazy grupowej Budowlani musieli jednak uznać wyższość rywalek. Włoski zespół Igor Gorgonzola Novara wygrał 3:0. W lidze łodzianki wygrywały kolejno 3:1 z Enea PTPS Piła (na wyjeździe), 3:2 Developres SkyRes Rzeszów (u siebie), 3:2 DPD Legionovię Legionowo (u siebie) oraz 3:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Siatkarki Budowlanych pauzowały w trzeciej kolejce, gdy miały zmierzyć się z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. Ten mecz zagrają w środę 5 grudnia.

We Wrocławiu w łódzkim zespole nie zobaczymy przyjmującej Julii Twardowskiej, która w trakcie meczu z  Develepresem SkyRes Rzeszów naderwała mięsień dwugłowy lewego uda. Spodziewać możemy się za to występu Marii Stenzel. Utalentowana libero latem zamieniła stolicę Dolnego Śląska na Łódź. Najskuteczniejsza w szeregach Budowlanych jest serbska atakująca Jovana Brakočević. Z kolei w drużynie #VolleyWrocław najlepiej punktującą zawodniczką jest Aleksandra Rasińska. Warto wspomnieć, że podopieczne trenera Marka Solarewicza w tym sezonie podejmowały już jeden łódzki zespół. Z ŁKS-em Commercecon wrocławianki przegrały po walce 2:3.

Pojedynek #VolleyWrocław z Grot Budowlanymi Łódź rozpocznie się w środę 28 listopada o godzinie 18:00 w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej 34. Bilety na spotkanie można nabywać na platformie kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS, Empik oraz Kolporter. Z kolei dla szkół klub przygotował specjalny program – Migra Liga Szkół, dzięki któremu uczniowie mają możliwość obejrzenia wszystkich domowych spotkań #VolleyWrocław bezpłatnie.

LSK Liga Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław Budowalni Łódź sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.