(FOTO) W Męcince rozpoczęto nową kadencję Rady Gminy

(FOTO) W Męcince rozpoczęto nową kadencję Rady Gminy

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Męcinka, inaugurującej nową samorządową kadencję, ślubowania złożyli wybrani radni oraz wójt Mirosław Brzozowski. Rajcowie wybrali przewodniczącego oraz wiceprzewodniczące.

- Chcę państwu obiecać, że będziemy kontynuowali to dzieło, które rozpoczęliśmy tutaj cztery lata temu. Budowania przyjaznej gminy do zamieszkiwania, przyjaznej Gminy Męcinka. To tego ludzie oczekują. Mamy na to odpowiedź - podkreślał wójt Mirosław Brzozowski, po złożeniu ślubowania. 

Przewodniczącym rady został wybrany Waldemar Talar. Natomiast wiceprzewodniczącymi będą Ewa Kuc i Iwona Torończak-Kaczor.

- Wybór przez panie i panów radnych w głosowaniu tajnym oraz mój osobisty wynik wyborczy, będący wyrazem zaufania obywateli, jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale i motorem napędowym do dalszej pracy na rzecz mieszkańców Gminy Męcinka. Oczywiście obowiązkiem przewodniczącego rady jest sprawne organizowanie obrad oraz koordynacja pracy rady, ale moim celem jest zbudowanie zespołu ludzi, którzy będą celowali do jednej bramki. Mam świadomość, że rada to zespół wielu indywidualności, wielu liderów lokalnych. Ale osiąganie założonych celów będzie możliwe jedynie w przypadku, gdy będziemy działali zgodnie. Wszystkie spory, bo takie będą, będziemy wyjaśniać, a nie walczyć ze sobą. Godna, zespołowa praca na rzecz wszystkich mieszkańców Gminy Męcinka to mój kierunek jako przewodniczącego rady Gminy Męcinka kadencji 2018-2023. Praca dla dobra społeczności lokalnej bezwzględnie wymaga współpracy z wójtem oraz jego zespołem. Jestem przekonany, że wspólnie, zgodnie, osiągniemy założone cele. Od tej chwili nie jesteśmy radnymi tylko poszczególnych miejscowości. Jesteśmy Radą Gminy Męcinka, radą wszystkich mieszkańców. Zapraszam do współpracy - mówił Waldemar Talar, po wyborze na przewodniczącego rady.

W trakcie sesji radni podjęli pierwszą prospołeczną uchwałę w nowej kadencji, dotyczącą utworzenia Żłobka w Męcince i nadania mu statutu. Uroczystość swoim występem uświetniły przedszkolaki z gminnych placówek.

Rada Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski Waldemar Talar Ewa Kuc Iwona Torończak-Kaczor kadencja 2018-2023

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.