Nie strącili Korony

Można mieć wątpliwości czy KGHM Zagłębie podąża w dobrym kierunku...

Korona to jeden z ulubionych rywali KGHM Zagłębia w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem w Lubinie powodów do radości nie było. Ben van Dael nie odmienił „Miedziowych”.

W 9 minucie zza pola karnego uderzał Oliver Petrak, ale Dominik Hładun nie dał się zaskoczyć. W 14 minucie obok bramki z rzutu wolnego strzelał Zlatko Janjić. Z kolei w 21 minucie Korona powinna objąć prowadzenie, ale najpierw w zamieszaniu podbramkowym Elia Soriano z trzech metrów uderzył mocno niecelnie, a po chwili piłka odbiła się od poprzeczki. Sześć minut później Damjan Bohar odpowiedział strzałem zza szesnastki, lecz Matthias Hamrol był na posterunku. W 38 minucie Mateusz Możdżeń huknął obok bramki zza pola karnego.

W drugiej połowie na boisku dominowała walka, a klarownych okazji było jak na lekarstwo. Korona, by wyjść na prowadzenie potrzebowała stałego fragmentu. Łukasz Kosakiewicz uderzył z rzutu wolnego, Hładun odbił piłkę na bok, a tam dopadł do niej Matej Pučko i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Gospodarze nie zdołali na to odpowiedzieć i ponieśli drugą porażkę z rzędu.

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramka: Pučko (73)

Żółte kartki: Balić (42), Guldan (45), Dąbrowski (72), Tuszyński (88), Matras (90+2) - Możdżeń (16), Soriano (29), Marquez (63), Cebula (68)

Widzów: 3 063

Sędziował: Paweł Raczkowski

Asystenci: Michał Obukowicz, Michał Pierściński

KGHM Zagłębie: Hładun - Balić, Guldan, Dąbrowski, Pakulski (73. Kopacz) - Matuszczyk (88. Matras), Jagiełło, Pawłowski (81. Sirotow), Starzyński, Bohar - Tuszyński; trener Ben van Dael

Korona: Hamrol - Rymaniak, Marquez, Diaw, Gardawski - Możdżeń (46. Kosakiewicz), Kovacević, Petrak, Janjić (65. Cebula), Pučko (79. Malarczyk), Soriano; trener Gino Lettieri

LOTTO Ekstraklasa Zagłębie Lubin Korona Kielce runda jesienna sezon 2018/2019

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.