Sobota, 27.04.2024

Turniej Kuźnia Goalkeepers Cup - zapraszamy do udziału!

Kuźnia Jawor w pierwszą niedzielę sierpnia (05.08.2018) zorganizuje turniej pod nazwą Kuźnia Goalkeepers Cup.

© materiał prasowy

Będzie to turniej dla bramkarzy w dwóch kategoriach wiekowych - młodziki (roczniki 2006-2007; godz. 10:00) i orliki (2008-2009; godz. 12:30). Zawody będą odbywać się na zasadach bitwy bramkarskiej. W każdej z kategorii weźmie udział po 24 młodych zawodników. Wpisowe wynosi dwadzieścia złotych (płatne na miejscu). Zgłaszać się i kierować wszelkie pytania dotyczące Kuźnia Goalkeepers Cup można pod numerem telefonu 723739524 lub pod adresem e-mail boro624@wp.pl.

Na czym polega bitwa bramkarska? Gra toczy się na boisku o długości szesnastu metrów. Każdy pojedynek rozpoczyna się na środku boiska. Sędzia podrzuca piłkę do góry, a dwójka zawodników walczy o nią, mogąc ją złapać. Następnie z własnej, wyznaczonej strefy należy oddać strzał, bądź od razu podczas walki o futbolówkę, starać się zdobyć gola ręką.

Każde spotkanie trwa dwie minuty. W systemie pucharowym w przypadku remisu zarządzana zostaje dodatkowa 30 sekundowa dogrywka. Uderzenie oddać można ze specjalnie wyznaczonej strefy, czyli nie dalej niż pięć metrów od własnej bramki. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby goli. Wygrywa rzecz jasna bramkarz, który w ciągu dwóch minut zdobędzie więcej bramek od swojego rywala.

Bramkarze atakują bramkę przeciwnika w każdy z możliwych sposobów, których używają podczas normalnego meczu, czyli kopiąc z podłoża, rzucając ręką lub kopiąc podrzucając najpierw piłkę. Jeśli uderzenie jest zakończone golem lub próba jest niecelna to grę wznawia rywal. Natomiast jeśli po interwencji piłka wróci na połowę strzelającego to nadal on atakuje. Przy ewidentnej grze na czas odbierany zostaje punkt i przyznawany jest drugiej stronie.