Czwartek, 28.03.2024 127

Baltic Home
Mini Mistrzostwa Europy 2024

Miedź TV: Skrót meczu Miedź - AEK Ateny

Miedź Legnica pokonała w Kielcach mistrza Grecji AEK Ateny 1:0. Telewizja klubowa Miedź TV przygotowała skrót z tego spotkania.

Zwycięskiego gola dla zielono-niebiesko-czerwonych w 31 minucie zdobył testowany napastnik Petar Kunić, wykorzystując dogranie Wojciecha Łobodzińskiego.

Były momenty bardzo dobrej gry. Były także momenty, które trzeba będzie przeanalizować. Co prawda graliśmy z rywalem z wysokiej półki, który będzie rywalizował w Lidze Mistrzów, natomiast musimy od siebie jeszcze więcej wymagać. Na tym etapie przygotowań nieźle realizowaliśmy elementy taktyczne nad którymi pracujemy. Przeanalizujemy grę w ataku i obronie. Musimy poprawić szybkość gry i wymagać od siebie zdecydowanie więcej. Wynik jest bardzo dobry i gra również bardzo mi się podobała. Jestem zadowolony z fragmentów, w których zdominowaliśmy przeciwników z Aten. Także brawo dla zawodników - ocenił spotkanie trener Dominik Nowak, cytowany przez oficjalny serwis klubu miedzlegnica.eu.

Z kolei obrońca Tomislav Bozić zapytany przez klubowe media zauważał, że rywalom należy się duży szacunek za zdobycie tytułu mistrzowskiego, ale Miedź nie miała zamiaru zmieniać stylu swojej gry.

- Możemy być z siebie zadowoleni. Graliśmy z mistrzem Grecji i wygraliśmy. Ten mecz pokazał nam naszą jakość. Udowodniliśmy sobie na ile nas stać. Oczywiście to tylko sparing. Każdy zespół przystępuje do takich spotkań zmęczony i z ciężkimi nogami. Ciężko się wtedy gra, szczególnie w okresie przygotowawczym. Z drugiej strony graliśmy z drużyną, która ma dużą jakość i jest najlepsza w Grecji. Mieliśmy przed nimi duży respekt. Ogólnie wyszliśmy na boisko i mimo szacunku dla rywala graliśmy swoje – powiedział klubowym mediom Tomislav Bozić.

Miedź Legnica – AEK Ateny 1:0(1:0)

Bramka: Kunić (31)

Miedź Legnica (1 połowa): Sapela - Kwame, Bozić, de Amo, Bartczak, Augustyniak, Marquitos, Santana, Ojamaa, Łobodziński, Kunić

Miedź Legnica (2 połowa): Sapela (Szpaderski) - Kwame, Bozić, Perez (70. Augustyniak), Zieliński, Purzycki, Forsell, Garguła, Piasecki, Bartulović, Piątkowski

AEK (Ateny): (1 połowa):  Tsintótas - Galo, Ikonómou, Ćosić, Lopes - Gioússis (30. Fívos Bótos), Simões, Mántalos, Livaja, Giannoútsos - Klonaridis

AEK (Ateny): (2 połowa): Tsintótas (64. Gianníkoglou) - Bakákis, Labrópoulos, Czyhrynśkyj, Hult, Ajdarević, Albánis, Galanópoulos, Morán, Bakassétas, Giakoumákis