Sobota, 20.04.2024 141

Wygraną pożegnali się z kibicami

W ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali rezerwy Górniak Zabrze 3:1. Łupem bramkowym podzielili się: Michał Bednarski, Mariusz Szuszkiewicz i Maciej Bancewicz.

Polkowiczanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem pauzującego za kartki kapitana - Dawida Wacławczyka. Jego brak był widoczny na boisku. Górnicy starali się to wykorzystać i w 30 minucie po błędzie defensywy zielono-czarnych strzelili pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się Dominik Lasik.

Kilka minut później z rzutu wolnego mógł wyrównać Maciej Bancewicz, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy zabrzanie prowadzili 1:0. Przełomowym momentem meczu była 51 minuta, kiedy to obrońca gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Michał Bednarski, doprowadzając do remisu.

W 70 minucie polkowiczanie zdobyli kolejnego gola. Akcję prawą strona boiska przeprowadził Karol Fryzowicz, dośrodkował dokładnie do Mariusza Szuszkiewicza, a ten szczupakiem wpakował piłkę do siatki Górnika. Kilka minut później w słupek trafił Kamil Zawadzki.

Końcówka należała do KS-u. Zielono-czarni praktycznie nie opuszczali połowy rywala. Wynik spotkania ustalił w 88 minucie po indywidualnej akcji Maciej Bancewicz. Wspierany dopingiem swoich fanów KGHM ZANAM Polkowice na pożegnanie z kibicami pokonał Górnika II Zabrze 3:1. Dzięki wygranej zielono-czarni awansowali w ligowej tabeli na czwarte miejsce.

KGHM ZANAM Polkowice – Górnik II Zabrze 3:1 (0:1)

Bramki: Michał Bednarski (52), Mariusz Szuszkiewicz (70), Maciej Bancewicz (88) – Dominik Lasik (30)

KGHM ZANAM Polkowice: Damian Primel - Karol Fryzowicz, Krzysztof Ziemniak, Mikołaj Ptak (74. Tomasz Wojciechowski), Szymon Szymik, Maciej Bancewicz, Adrian Nowacki (46. Kamil Zawadzki), Rafał Karmelita, Wojciech Galas (79. Ariel Famulski), Mariusz Szuszkiewicz, Michał Bednarski (68. Mateusz Surożyński); trener Enkeleid Dobi

Górnik II Zabrze: Daniel Bielica - Jakub Dyląg, Radosław Gruszka, Dominik Konieczny, Bartosz Pikul (69. Bartosz Ściślak), Michał Tejchman, Andrzej Trubeha, Przemysław Wiśniewski, Daniel Wajsak (87. Mateusz Kulanek), Dominik Lasik, Filip Żagiel; trener Józef Dankowski