Piątek, 19.04.2024 154

eLE: Zagłębie Lubin odrobiło straty i awansowało do 2. rundy!

W rewanżowym spotkaniu 1. rundy Ligi Europy Zagłębie Lubin pewnie pokonało Sławiję Sofia 3:0 i awansowało do kolejnej rundy. Bramki zdobyli Guldan, Łukasz Piątek i Dąbrowski. Kolejnym rywalem lubinian będzie Partizan Belgrad.

Zagłębie od początku meczu dyktowało warunki i utrzymywało się dłużej przy piłce od gości. Już w 14. minucie Krzysztof Piątek miał świetną okazję do zdobycia bramki, jednak jego strzał głową z jedenastu metrów świetnie obronił bramkarz gości! GOOOL! Sześć minut później Miedziowi dopięli swego - z rzutu wolnego doskonale dośrodkował Vlasko, a jego podanie efektownie wykończył Guldan, który z kilku metrów "szczupakiem" pokonał Kirewa! W 32. minucie z dystansu uderzał Baldżijskij, ale jego strzał ląduje ponad metr nad bramką gospodarzy. Akcje Bułgarów były chaotyczne i podczas pierwszej połowy Polaček nie musiał interweniować, gdyż wszystkie strzały Słąwiji były niecelne. Obrona Zagłębia spisywała się bardzo solidnie.

"Miedziowi" mocno weszli w drugą połowę - w 51. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Krzysztof Piątek, jednak nieczysto trafił w piłkę głową przy bliższym słupku. Siedem minut później Dimitrow groźnie dośrodkował i słowacki golkiper gospodarzy wybił piłkę nad poprzeczkę. GOOOL! W 64. minucie Woźniak dobrze dośrodkował w pole karne, Janoszka zagrał do Łukasza Piątka, który z kilku metrów mocnym strzałem w "okienko" bramki umieszcza piłkę w siatce! Pięć minut później, po podaniu głową Woźniaka indywidualną okazję przeprowadził Krzysztof Piątek, jednak z bramki wyszedł Kirew i odbił futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później aktywny w tym meczu Woźniak dośrodkował z rzutu rożnego i Janoszka i uderzył głową nieznacznie nad poprzeczką. GOOOL! W 81. minucie Woźniak dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę głową zgrał Papadopulos do Dąbrowskiego, który półwolejem bez problemów umieszcza piłkę w siatce! W ostatnich minutach podopieczni Piotra Stokowca długo utrzymywali się przy piłce na połowie rywala i nie pozwolili oddać na swoją bramkę ani jednego strzału.

07 lipca 2016, godz. 18:00 - Stadion Zagłębia w Lubinie

Zagłębie Lubin - Sławia Sofia 3:0 (1:0)

Bramki: Guldan (20'), Ł. Piątek (64'), Dąbrowski (81')

Sędzia: J. Mozharowskij (Ukraina)

Żółte kartki: Todorovski (90+2') - Abud (71'), Sergiejew (87')

Widzów: 5819

Zagłębie Lubin: Polaček – Todorovski, Dąbrowski, Guldan, Čotra – Kubicki, Ł. Piątek – Janoszka (85. Tosik), Vlasko (61. Rakowski), Woźniak – K. Piątek (77. Papadopulos).

Sławia Sofia: Kirew – Abud, Sergiejew, Welkow, Paszow – Karabeljow (46. Jomow), Baldżijski, Martinow (82. Krastew) – Dimitrow (67. Stanew), Serderow, Wasew.

W pierwszym meczu Zagłębie Lubin przegrało ze Sławią Sofia 0:1. W 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europy lubinianie zmierzą się z Partizanem Belgrad 14 i 21 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się o 20:15 w Belgradzie. Zawodnikiem serbskiego klubu jest były zawodnik Legii Warszawa - Miroslav Radović.