Polacy w centrum Aqua Zdrój przebywać bądą dwa tygodnie. 6 i 7 sierpnia rozegrają dwa mecze towarzyskie z Holandią, uczestnikiem ostatnich mistrzostw Satrego Kontynentu. Następnie biało-czerwoni wezmą udział w turniejach towarzyskich w Austrii, Niemczech oraz we Włocławku.
Kwalifikacje do EuroBasketu 2017, który odbędzie się na boiskach Finlandii, Izraela, Rumunii oraz Turcji rozegrane zostaną w sierpniu i wrześniu. Eliminacyjnymi rywalami Polaków będą Białoruś, Estonia i Portugalia.
Skład reprezentacji Polski koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu (w nawiasie obecny lub ostatni klub, dalej mecze i punkty w kadrze):
Rozgrywający:
Łukasz Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra) – 144/922
Robert Skibniewski (Anwil Włocławek) – 85/312
A.J. Slaughter (Banvit, Turcja) – 17/160
Daniel Szymkiewicz (Rosa Radom) – 0/0
Obwodowi:
Karol Gruszecki (Stelmet BC Zielona Góra) – 16/70
Michał Michalak (Polski Cukier Toruń) – 8/43
Mateusz Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra) – 54/394
Michał Sokołowski (Rosa Radom) – 2/3
Adam Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro, Hiszpania) – 86/654
Przemysław Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra) – 67/364
Podkoszowi:
Aaron Cel (AS Monaco Basket, Francja) – 32/227
Aleksander Czyż (Giorgio Tesi Group Pistoia, Włochy) – 17/51
Tomasz Gielo (University of Mississippi, USA) – 18/55
Adam Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra) – 64/362
Maciej Lampe (Besiktas Stambuł, Turcja) – 49/656
Jarosław Mokros (Energa Czarni Słupsk) – 4/7
Szymon Szewczyk (Stelmet BC Zielona Góra) – 84/650
Plan przygotowań reprezentacji Polski:
23.07 - 5.08 obóz przygotowawczy w Wałbrzychu
6 - 7.08 mecze w Wałbrzychu przeciwko Holandii
9 - 11.08 konsultacja szkoleniowa
12 - 14.08 turniej w Wiedniu, rywale: Austria, Słowenia, Szwecja
16 - 18.08 konsultacja szkoleniowa
19 - 21.08 turniej w Ulm, rywale: Niemcy, Rosja, Finlandia
24 - 25.08 dwudniowy turniej we Włocławku, rywale Gruzja, Szwecja, Belgia
Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:
Polska - Portugalia, środa 31 sierpnia 2016 r., Włocławek
Białoruś - Polska, sobota 3 września 2016 r.
Polska - Estonia, środa 7 września 2016 r.
Portugalia - Polska, sobota 10 września 2016 r.
Polska - Białoruś, środa 14 września 2016 r.
Estonia - Polska, sobota 17 września 2016 r.