Czwartek, 25.04.2024 129

Ekstraklasa

• RZ

Śląsk przegrywa w Zabrzu

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli gracze Górnika Zabrze. Niestety w pokonanym polu pozostawili piłkarzy wrocławskiego Śląska.

18 września 2015

• Paweł Sasiela

Pawłowski: Zasłużone zwycięstwo

W ósmej kolejce ekstraklasy Śląsk wygrał z trzecią ekipą poprzedniego sezonu. Trener gospodarzy podkreślał, że zwycięstwo odniesione zostało z bardzo dobrym przeciwnikiem.

12 września 2015

Probierz: Zadecydował brak skuteczności

Mimo porażki Jagiellonia pokazała się we Wrocławiu z dobrej strony, w większej części spotkania prowadząc grę i sprawiając lepsze wrażenie od Śląska. Jak przekonuje trener białostoczan o braku zwycięstwa zadecydowała słaba skuteczność.

• Adrian Zawierucha

Pechowy remis Zagłębia z wicemistrzem Polski

Miedziowi zremisowali na wyjeździe z Legią Warszawa 2:2 w meczu 8. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla Zagłębia zdobyli Krzysztof Piątek i Michal Papadopulos.

Jaga nie taka straszna

Spotkanie Śląska z Jagiellonią, które na mecie ubiegłego sezonu zameldowały się w pierwszej czwórce było hitem ósmej kolejki ekstraklasy. Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko.

Kim Pawłowski zastąpi Picha?

Ekstraklasa wróciła do gry po przerwie na eliminacyjne występy kadry narodowej. Przez ten czas szkoleniowiec Śląska musiał znaleźć odpowiedź na pytanie, kim zastąpi sprzedanego do Niemiec pomocnika.

Uszczelnili defensywę?

W reprezentacyjnej przerwie na spotkania eliminacyjne do mistrzostw Europy, piłkarze Śląska koncentrowali się na zajęciach na wprowadzeniu większej harmonii we współpracy formacji defensywnej i ofensywnej.

10 września 2015

Śląsk gotowy na Jagę

Niewątpliwym hitem ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy będzie pojedynek czwartego w poprzednim sezonie Śląska z trzecią Jagiellonią. Tadeusz Pawłowski nie ukrywa, że czekają nas spore emocje.

Pewne zwycięstwo Zagłębia nad Ruchem Chorzów

W sobotę Miedziowi pokonali chorzowski Ruch 3:1 i aktualnie zajmują szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

31 sierpnia 2015

Zmienne szczęście przed przerwą na kadrę

W piątek wrocławski Śląsk uległ 2:4 w Krakowie Wiśle. Dzień później Zagłębie Lubin na własnym stadionie ograło 3:1 chorzowski Ruch. Teraz piłkarzy ekstraklasy czeka przerwa na występy reprezentacji.

29 sierpnia 2015

Zatrzymać Wisłę

Przed piłkarzami Śląska niezwykle trudny pojedynek. W piątek o 20:30 zagrają w Krakowie w meczu przyjaźni z niepokonaną dotychczas Wisłą.

27 sierpnia 2015

Kokoszka: Ten punkt może być cenny

Piłkarze Śląska po spotkaniu z Podbeskidziem mogą czuć spory niedosyt, bowiem z przebiegu całego spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym. Wrocławski defensor Adam Kokoszka szanuje jednak punkt wywalczony z bielszczanami.

22 sierpnia 2015

Tadeusz Pawłowski: Byliśmy o klasę lepsi

Śląsk mimo wyraźnej przewagi nie zdołał wywalczyć w meczu z Podbeskidziem kompletu punktów. Trzy poprzeczki i niestrzelony rzut karny zaważyły na tym, że podopieczni Tadeusza Pawłowskiego musieli zadowolić się jednym „oczkiem”.

Dariusz Kubicki: Wrocław jest dla mnie szczęśliwy

Podbeskidzie dość niespodziewanie wywiozło ze stolicy Dolnego Śląska punkt. Trener bielszczan podkreślał, że ta zdobycz jest wynikiem ciężkiej pracy zespołu.

Tylko jeden punkt

Śląsk zremisował na własnym boisku z Podbeskidziem. Gospodarzom zabrakło szczęścia. Wrocławianie trzykrotnie trafiali w poprzeczkę, a rzut karny wykonywany przez Paixao obronił Zubas.

Zdołować Górali

Wrocławski Śląsk w kolejnym ligowym spotkaniu zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek meczu w sobotę o 18:00 na Stadionie Wrocław.

21 sierpnia 2015

Pawłowski: Zabrakło bramek

Po remisie Śląska z Lechią pozostał mały niedosyt. Zespół Tadeusza Pawłowskiego miał okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a w drugiej połowie zdominował rywala.

9 sierpnia 2015

Śląsk bez bramek z Lechią

Śląsk w drugim z rzędu spotkaniu na własnym boisku nie stracił bramki. Z racji na to, iż wrocławianie gola nie zdołali również zdobyć, mecz przyjaźni zakończył się podziałem punktów.

Pawłowski: Chcemy zdobyć trzy punkty

W niedzielę Śląsk na własnym boisku podejmie Lechię. W meczu przyjaźni obie ekipy z pewnością będą walczyć na całego.