Czwartek, 25.04.2024 130

Wojewódka: Przegrywamy po fatalnych decyzjach sędziego

Patrząc na przebieg, zwłaszcza drugiej części spotkania, Śląsk II Wrocław dość szczęśliwie pokonał na własnym boisku Formację Port 2000 Mostki. Trener gości Łukasz Wojewódka był po spotkaniu wyraźnie niepocieszony.

- Zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę, ale w drugiej praktycznie dominowaliśmy i mecz nie powinien się tak skończyć, bo stworzyliśmy dużo więcej sytuacji niż strzeliliśmy bramek. Niestety przegrywamy, uważam że po bardzo fatalnych decyzjach sędziego. W pierwszej połowie nie gwizdnął faulu na naszym zawodniku i zaraz poszła bramka i teraz w  drugiej połowie, w doliczonym czasie, gdzie gwiżdże nie wiadomo skąd faul i z tego też idzie bramka dla przeciwnika. – mówił po meczu rozgoryczony szkoleniowiec Formacji Port 2000.

W drugiej odsłonie zespół z województwa lubuskiego prezentował się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części meczu, długimi fragmentami spychając gospodarzy do głębokiej defensywy. Co spowodowało to, iż po przerwie Formacja zagrała zdecydowanie lepiej? - Nie trzeba było nic mówić. Po prostu jeżeli się przegrywa do przerwy 2:0 to wiadomo, że nie można grać piłki defensywnej, tylko trzeba wyjść na przeciwnika i dążyć do strzelenia jak najszybciej kontaktowej bramki, co nam się udało i potem dążyć do remisu i to też nam się udało. Niestety końcówka była dla nas fatalna. – dodawał Łukasz Wojewódka.

Tym samym zeszłosezonowi mistrzowie ligi, po trzech spotkaniach pozostają z zerowym dorobkiem punktowym, co jest największą niespodzianką na starcie bieżącego sezonu. Należy jednak przyznać, że choć Formacja Port 2000 mierzyła się z dwoma dolnośląskimi beniaminkami, to jednak Miedź II i KS Polkowice są ekipami o sporym potencjale. Czy to znaczy, że teraz Formacji będzie łatwiej o ligowe punkty? - Ciężko jest powiedzieć. Ja dopiero po siódmej kolejce powiem co będzie, bo dużo drużyn pozmieniało się kadrowo. Niektóre się wzmocniły, niektóre osłabiły i ciężko jest powiedzieć kto jest w tej chwili silny. Na pewno w żadnym meczu, w którym graliśmy, nie byliśmy drużyną przesłabą, ale na razie nie potrafimy wygrać. Myślę, że jak wygramy to się przełamiemy. – kończył trener Wojewódka.