Wtorek, 23.04.2024

SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Awans Śląska II w strugach deszczu

Od rana we Wrocławiu zmagaliśmy się z upałem. Tymczasem wraz z początkiem meczu rozpoczęła się ulewa, która zakończyła się w przerwie. W takich okolicznościach awans do III ligi wywalczył Śląsk II Wrocław.

© Paweł Sasiela

Pierwszą połowę niemal całkowicie zdominowali zielono-biało-czerwoni. AKS ograniczał się jedynie do nielicznych kontr. W 5 minucie Grzegorz Kotowicz uderzył z prawej strony, ale golkiper strzegomian zdołał przenieść piłkę nad bramką. Osiem minut później kolejna groźna akcja gospodarzy zakończyła się bramką, którą zdobył Mathieu Scalet. Piłkarze Śląska nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem już dwie minuty później Roland Emeka faulowany był w polu karnym przez Dariusza Szczerbala. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a pewnym egzekutorem okazał się Dawid Domaradzki.

W 29 minucie piłka po strzale Scaleta nieznacznie minęła linię bramkową. Chwilę później groźnie strzelał Adrian Sobczak. W 35 minucie Kacper Słowik uratował swój zespół, broniąc w sytuacji sam na sam. Śląsk II dalej nacierał, ale do przerwy nie zdołał podwyższyć już prowadzenia.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 63 minucie Słowik powalił we własnym polu karnym Scaleta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł sam poszkodowany. Gracz Śląska trafił jednak w poprzeczkę. Co się odwlecze, to nie uciecze. Dwie minuty później prowadzenie wrocławianom dał Patryk Caliński.

W 78 minucie Adrian Sobczak pewnym strzałem z około dziesięciu metrów zdobył trzeciego gola dla Śląska. Cztery minuty później bombę z osiemnastego metra posłał Grzegorz Kazimierowicz, podwyższając wynik. W 86 minucie WKS miał kolejną jedenastkę. Do piłki podszedł Maksym Wadach, ale golkiper AKS-u wyczuł intencje rywala, broniąc zarówno strzał, jak i dobitkę. Śląsk II pewnym i zasłużonym zwycięstwem przypieczętował awans do III ligi.

Śląsk II Wrocław - AKS Strzegom 4:1 (1:1)

Bramki: Scalet (13), Caliński (65), Sobczak (78), Kazimierowicz (82) - Domaradzki (16-k.)

Żółte kartki: Jarzębowski (20), Caliński (57) - Domaradzki (33, 90+1), Morawski (86)

Czerwona kartka: Domaradzki (90+1, za dwie żółte)

Śląsk II: Szczerbal (83. Wadach) - Kazimierowicz (83. Sztylka), Łazarowicz, Łuczak (83. Szpakowski), Scalet, Kotowicz (71. Kotfas), Młynarczyk, A. Sobczak, Jarzębowski (71. Skrzypek), Kucharczyk, Caliński (76. Kierkiewicz); trener Piotr Jawny

AKS: Słowik - Durajczyk, Emeka, Domaradzki, Zieliński, Sadowski, Morawski, Gawlik (27. Kuczma), Shevchenko, Migalski (86. Sabat), Chrapek; trener Robert Bubnowicz