Piątek, 19.04.2024

Złoty medal Słociaka na Grand Prix Polski Taekwon-do

Podczas Grand Prix Polski Taekwon-do w Głubczycach Kasper Słociak, reprezentujący barwy SAT Jawor, zdobył złoty medal. Zawodnicy SAT wywalczyli w sumie 7 medali.

© Materiały prasowe / Karol Forgiel

W dniach 22-24 marca 2019 w Głubczycach w Hali Sportowej przy ul. Olimpijskiej odbył się ogólnopolski turniej Grand Prix Polski Taekwon-do. W turnieju wystartowało 273 zawodników w tym 13 zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi.

Zawodnicy SAT zdobyli 7 medali, w tym 1 złoty i 6 brązowych. Złoty medal i szczególne wyróżnienie w rywalizacji juniorów stopni uczniowskich należy się dla Kaspra Słociaka z SAT Jawor, który wygrał kategorię walk do 68kg juniorów. Pozostałe medale brązowe w rywalizacji stopni uczniowskich dla SAT zdobyli:

• Nikodem Gadziński(SAT Złotoryja) – brązowy medal w walkach -68 kg juniorów,
  • Maciej Gorzkowski (SAT Złotoryja) – brązowy medal w walkach +75 kg juniorów,
  • Nikola Łękawa (SAT Jawor) – brązowy medal w walkach +65 kg juniorek.

W rywalizacji stopni mistrzowskich brązowy medal zdobyła Amelia Wzorek (SAT Jawor) w walkach -65kg. Złotoryjanie Jakub Serok i Szymon Malec potwierdzili swój wysoki poziom sportowy, zdobywając po pojedynkach repasażowych brązowe medale. Serok w kategorii -68kg juniorów i Malec -62kg juniorów.

6 kwietnia 14 zawodników SAT wyjedzie do Hiszpanii, na międzynarodowy turniej Barcelona Cup. Wyjazdy na turnieje zagraniczne mają bardzo dużą wartość sportową, zawodnicy zdobywają doświadczenie walki z zawodnikami zza granicy. Poza walorami sportowymi, wyjazd należy do bardzo atrakcyjnych ze względu na walory turystyczne, zwiedzanie Wenecji, Barcelony i miasta Lyon we Francji – informują trenerzy Karol i Gabriela Forgiel.

Starty Sportowej Akademii Taekwon-do możliwe są dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Złotoryja, Gminy Jawor oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.