Piątek, 29.03.2024 249

Baltic Home
Mini Mistrzostwa Europy 2024

(FOTO) Miedź wreszcie zwycięska!

Spotkanie z Wisłą Płock było dla Miedzi pojedynkiem z gatunku tych o sześć punktów. Legniczanie z tej próby wyszli zwycięską ręką!

© Kornelia Grochowska

Od początku meczu to płocczanie starali się narzucić swój styl gry. Miedź skupiała się na wyprowadzaniu szybkich ataków. W 19 minucie Łukasza Sapelę próbował zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego sprzed szesnastki Semir Stlić, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Za chwilę Grzegorz Kuświk miał jeszcze lepszą okazję, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

Od tego momentu mecz wyraźnie się ożywił, czego efektem był gol dla Miedzi. Płocczanie oblegali pole karne legniczan, jednak gospodarze zdołali przejąć piłkę i wyjść z zabójczą kontrą, którą w 23 minucie skutecznie wykończył Paweł Zieliński. Cztery minuty później Mateusz Szczepaniak uderzał głową, ale Thomas Dahne zdołał wybronić. Za chwilę z dystansu strzelał Omar Santana, ale futbolówka znów trafiła w ręce golkipera przyjezdnych.

W 33 minucie odpowiedział Angel Garcia, który uderzył mocno z prawej strony pola karnego, ale niecelnie. Chwilę później nieznacznie niecelną główką po podaniu Zielińskiego odpowiedział Szczepaniak. W 38 minucie pomocnik Miedzi mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał z prawej strony pola karnego z wielkim trudem wybronił Dahne. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Dwie minuty później z prawej strony dograł Aleksandar Miljković, a Joan Roman główkował tuż nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. W 43 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Nicolas Varela, a Miljković niefortunną interwencją wpakował piłkę do własnej siatki.

Po przerwie spotkanie się wyrównało. W 49 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Forsell, Grzegorz Bartczak uderzył głową, ale golkiper gości obronił ten strzał. Sześć minut później bardzo niecelnie strzelał Borja Fernandez. W 67 minucie płocczanie prawie wpakowali piłkę do własnej bramki, ale swój błąd szybko naprawił Angel Garcia.

W 74 minucie Miedź dopięła swego. W zamieszaniu w polu karnym Nafciarzy najprzytomniej zachował się Mateusz Szczepaniak, który wpakował futbolówkę do siatki. Więcej goli już nie padło i gospodarze odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo!

Miedź Legnica - Wisła Płock 2:1 (1:1)

Bramki: Zieliński (23), Szczepaniak (74) - Miljković (43-sam.)

Żółte kartki: Szczepaniak (16), Piasecki (88) - Uryga (6), Łasicki (47), Sielewski (57)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Adam Kupsik

Widzów: 4 008

Miedź: Sapela - Miljković, Musa, Bartczak - Zieliński, Fernandez, Santana, Camara - Roman, Szczepaniak, Forsell (73. Piasecki); trener Dominik Nowak

Wisła: Dahne - Stefańczyk, Łasicki, Uryga, Cabezali - Sielewski (71. Borysiuk), Rasak, Marazas (46. Łukowski), Stilić (66. Zawada), Varela - Kuświk; trener Jose Vicuna