Czwartek, 28.03.2024 122

Baltic Home

Śląsk żegna się wygraną

Ostatnie spotkanie Śląska w sezonie 2017/2018 we Wrocławiu zakończyło się zwycięstwem ekipy Tadeusza Pawłowskiego. Choć mogło być różnie, bo jeszcze w pierwszej odsłonie Piast dwukrotnie trafiał w poprzeczkę.

© dolny-slask24h.pl

W 3 minucie Piotr Celeban główkował niecelnie z około siedmiu metrów z lewej strony, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Vacka. Dwie minuty później sprzed pola karnego nad bramką uderzył sam Czech. W 7 minucie strzałem przewrotką z szesnastu metrów odpowiedział Aleksandar Sedlar.

Najlepszą okazję na strzelenie bramki w pierwszej odsłonie Piast miał w 19 minucie. Saša Živec będąc sam przed Jakubem Słowikiem wycofał piłkę do Michala Papadopulosa. Czech podcinką trafił w poprzeczkę. W 18 minucie groźnie głową uderzał Mateusz Szczepaniak, ale Słowik był na posterunku. Podawał Mikkel Kirkeskov.

Niewykorzystane sytuacje Piasta zemściły się w 30 minucie. Robert Pich strzałem w długi róg z lewej strony pola karnego wykorzystał znakomite podanie Mateusza Cholewiaka. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy było już 2:0. Daniel Łuczak odegrał z prawej strony do Marcina Robaka, a ten nie zwykł marnować tak dogodnych sytuacji. Chwilę później Sedlar odpowiedział przepięknym strzałem w poprzeczkę.

Po przerwie Piast szukał okazji na zdobycie bramki. W 66 minucie gliwiczanie dopięli swego Živec wykorzystał dogranie rezerwowego Mateusza Maka, zdobywając bramkę kontaktową. W 70 minucie Słoweniec uderzył groźnie sprzed pola karnego, ale futbolówka minęła bramkę. Zespół z Górnego Śląska prowadził grę, atakował, ale niewiele z tego wynikało.

W 85 minucie decydujący cios zadał Pich. Słowak otrzymał znakomite podanie od Arkadiusza Piecha i w sytuacja sam na sam nie dał najmniejszych szans Jakubowi Szmatule. Z kolei już w 90 minucie słupek uratował Słowika po strzale Marcina Pietrowskiego. Śląsk pożegnał się z własną publicznością wygraną.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Bramki: Pich (30, 85), Robak (42)

Żółte kartki: Kirkeskov (47)

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

Asystenci: Tomasz Listkiewicz, Sebastian Mucha

Śląsk: Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Rieder, Pałaszewski (65. Srnić) - Kosecki (29. Łuczak), Vacek, Pich - Robak (73. Piech); trener Tadeusz Pawłowski

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov (75. Vassiljev) - Pietrowski, Bukata - Živec, Szczepaniak, Badia (53. Mak) - Papadopulos; trener Waldemar Fornalik