Sobota, 20.04.2024 120

Oceniamy zwycięzców bitwy z Olimpią

Dramatyczne spotkanie z Olimpią Grudziądz legniczanie na swoją korzyść rozstrzygnęli dopiero w 87 minucie. Oceniamy środowych tryumfatorów.

© Anna Cybulska

Łukasz Sapela – 6
W pierwszej połowie miał niewiele pracy, broniąc jeden strzał w światło bramki. Przy dośrodkowaniu, z którego padł gol był bez większych szans. Druga odsłona była w jego wykonaniu na dobrym poziomie. Czujny, pewny i co najważniejsze bez straconej bramki po przerwie.

Frank Adu Kwame – 7
Bardzo dobrze rozpoczął zawody, często podłączając się w akcje ofensywne. Stwarzał niemało zamieszania pod bramką gości. Walczy o każdą piłkę, kilkakrotnie popisał się heroiczną walką w środku pola. W obronie bez zarzutów.

Tomislav Bożić – 6
W  18 minucie przytomnie zablokował napastnika z Grudziądza, pozwalając piłce opuścić plac gry. Niewiele zabrakło do szczęścia w 57 minucie, gdy po jego strzale głową piłka minimalnie minęła bramkę Olimpii. Dobry występ.

Jonathan de Amo -  6
Spokojny mecz w wykonaniu Hiszpana. Tak spokojny, że w pewnym momencie wkradło się rozluźnienie i po jego błędzie napastnik gości przemierzył połowę boiska w sytuacji sam na sam z Sapelą. Na szczęście zdążył naprawić swój błąd.

Paweł Zieliński – 5
Na początku meczu trochę nerwowo zachował się we własnym polu karnym, wybijając piłkę na rzut rożny. Powoli wchodził w swój rytm. Nie zdążył się rozkręcić na dobre, bowiem boisko opuścił w 61 minucie, zmieniony przez Omara Santanę. Zanotował przeciętny występ.

Adrian Purzycki – 5
Nie wyróżnił się niczym szczególnym. Po dobrym początku rundy wiosennej, ostatnio młodzieżowiec notuje słabsze występy.

Rafał Augustyniak – 7
Waleczny w środku pola, nie udało mu się wykorzystać szansy po stałym fragmencie gry, ale wreszcie zrobił swoje i dał upragnione zwycięstwo gospodarzom, przybliżając Legnicę do ekstraklasy. Od momentu powrotu do podstawowego składu jeden z wyróżniających się graczy Miedzi.

Marquitos – 7
Na początku meczu nie wykorzystał szansy na wyprowadzenie legniczan na prowadzenie. Później dzielnie walczył w środku pola, z powodzeniem przecinając podania rywali. W 32 minucie groźnie główkował w zamieszaniu w polu karnym Olimpii. Trzy minuty później strzelał w kierunku bramki ze stałego fragmentu, niestety na posterunku stał bramkarz gości. Popisał się kilkoma rajdami w pole karne. Mijał zawodników, lecz brakowało wykończenia. Minimalnie przestrzelił ponad poprzeczką w 83 minucie. Udany powrót do wyjściowego składu.

Fabian Piasecki - 6
Największy pechowiec meczu. Już w 18 minucie opuścił boisko z kontuzją, a w jego miejsce pojawił się Petteri Forsell. Zdążył wywalczyć rzut wolny i wyraźnie przestrzelić ze stałego fragmentu w 14 minucie.

Wojciech Łobodziński – 7
Świetnie rozpoczął mecz, bo już w 6 minucie dograł piłkę za plecy obrońców, jednak akcja nie zakończyła się powodzeniem. Brał ciężar gry na siebie. Zdobył wyrównującą bramkę po strzale obok słupka. Występ, przed którym uhonorowany został przez władze klubu, jak najbardziej udany. To był jego dzień.

Mateusz Piątkowski – 6
Walczył tak jak przyzwyczaił do tego legnicką publiczność, ale w środę niewiele z tego wynikało. Obrońcy nie dawali mu dojść do czystej sytuacji bramkowej. W 78 minucie niewiele brakło do zdobycia bramki po strzale głową.

Petteri Forsell – 6
Na murawie zameldował się w 18 minucie, zastępując kontuzjowanego Fabiana Piaseckiego. Próbował rozpracować szyki obronne gości, ale bezskutecznie. Trochę ospały. Zbyt często dawał sobie odebrać piłkę zza pleców. Kilkakrotnie dogrywał do napastników, którym brakowało szczęścia. W 75 minucie oddał groźny strzał, góra był jednak bramkarz Olimpii. Grywał lepsze mecze.

Omar Santana – 7
Wszedł na boisko w 61 minucie za Pawła Zielińskiego. Zanotował mocne wejście na boisko. Oddał kilka groźnych strzałów. Widać, że chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Po jego uderzeniach bramkarz gości miał możliwość się wykazać. Bardzo udany występ.