Piątek, 19.04.2024 117

Śląsk bliżej utrzymania

Wrocławianie w najmniejszym możliwym rozmiarze zwyciężyli jedno z kluczowych spotkań w walce o utrzymanie. Losy meczu z zamykającą tabelę Sandecją rozstrzygnął gol z 1 minuty!

© dolny-slask24h.pl

Już jedna z pierwszych akcji Śląska przyniosła bramkę. Mateusz Cholewiak huknął z lewej strony z około osiemnastu metrów, po wycofaniu z prawej przez Kamila Dankowskiego. To pierwszy gol byłego gracza Stali Mielec w LOTTO Ekstraklasie. Michał Gliwa nie miał najmniejszych szans. W 13 minucie strzałem z linii pola karnego odpowiedział Pawło Ksionz, a Jakub Słowik z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 19 minucie Jakub Kosecki pokonał z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegł w pole karne i uderzył, ale Gliwa zdołał wybić na rzut rożny. Dwie minuty później niewykorzystana okazja powinna się zemścić na wrocławianach. Damir Sovsić otrzymał znakomitą piłkę, uderzył technicznie, bez zbędnego namysłu, a futbolówka zatrzymała się dopiero na słupku. Z kolei w 38 minucie zza pola karnego uderzył Kamil Dankowski, ale Gliwa nie dał się zaskoczyć.

Cztery minuty po wznowieniu Jakub Kosecki dograł z prawej strony na środek do niepilnowanego Roberta Picha, a ten z osiemnastu metrów uderzył jak z armaty, ale nad bramką. W 60 minucie, po rzucie rożnym, z ośmiu metrów Cholewiak wyraźnie przestrzelił. Cztery minuty później Alexandru Benga atakował w polu karnym Michała Chrapka, arbiter oceniał sytuację podczas wideo-weryfikacji, ale nie zakwalifikował zagrania do rzutu karnego.

W 70 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Piotr Celeban z kilku metrów strzelił głową wprost w bramkarza. Chwilę później kontrowała Sandecja, a Sito Riera interweniował tak niefortunnie, że otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Biało-czarni zwietrzyli swoją szansę. W 80 minucie najpierw rezerwowy Maciej Małkowski uderzał z kilkunastu metrów, a Słowik z trudem sparował na rzut rożny. Po chwili Dawid Szufryn po dośrodkowaniu Małkowskiego strzałem głową próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy. Ostatecznie Śląsk dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca.

Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

Bramka: Cholewiak (1)

Żółte kartki: Riera (31, 71), Kosecki (76) - Krawczunow (33), Baran (85, zawodnik znajdujący się na ławce rezerwowych)

Czerwona kartka: Riera (71, za drugą żółtą)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Krzysztof Myrmus, Sebastian Mucha

Śląsk: Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak, Pich (88. Srnić), Augusto, Chrapek (69. Vacek), Kosecki (90+2. Piech), Riera, Robak; trener Tadeusz Pawłowski

Sandecja: Gliwa – Szufryn, Kraczunow (75. Małkowski), Benga, Bartosz, Kasprzak, Mraz (46. Brzyski), Sovsić, Ksionz, Trochim (67. Cetnarski), Kolev; trener Kazimierz Moskal