Czwartek, 28.03.2024 124

Baltic Home
Mini Mistrzostwa Europy 2024

Ślęza wygrywa w Polkowicach na zakończenie jesieni

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli przed własną publicznością Ślęzie Wrocław 2:3 w meczu kończącym rundę jesienną.

Przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość. Pracownicy klubu, trenerzy i piłkarze podziękowali za dotychczasową współpracę Piotrowi Wójcikowi – ikonie polkowickiego klubu. Wójcik przez wiele lat był piłkarzem Górnika Polkowice, następnie pracował jako trener i kierownik I drużyny. Klub był dla niego drugim domem.

Później rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy KGHM ZANAM Polkowice a Ślęzą Wrocław, która kończyła pierwszą rundę rozgrywek. W 35 minucie wynik otworzył Maciej Firlej i Ślęza prowadziła 1:0. Po zmianie stron polkowiczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, natomiast przyjezdni mądrze kontrowali.

W 69 minucie po strzale Tobiasza Jarczaka było już 2:0 dla gości. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi odpowiedzieli golem Piotra Azikiewicza w 83 minucie. Od tego momentu na murawie rozpoczęła się prawdziwa walka. KGHM ZANAM Polkowice atakował, a podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego wyprowadzali groźne kontry. Po jednej z nich arbiter za faul w polu karnym podyktował „karnego”. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Kluzek.

Zielono-czarni walczyli jednak do końca. W doliczonym czasie gry bramkę kontaktową strzelił Damian Michalski, ale więcej goli nie padło. KGHM ZANAM Polkowice uległ wrocławskiej Ślęzie 2:3.

KGHM ZANAM Polkowice – Ślęza Wrocław 2:3 (0:1)

Bramki: Azikiewicz (83), Michalski (90) – Firlej (35), Jarczak (69), Kluzek (89-k.)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Magdziak, Zawadzki (52. Surożyński), Nowacki (42. Konefał), Szuszkiewicz, Karmelita, Azikiewicz, Michalski, Fryzowicz (74. Wojciechowski), Piotrowski (46. Kobiela); trener Enkeleid Dobi

Ślęza Wrocław: Gorczyca – Repski, Mańkowski, Bohdanowicz, Firlej (89. Berkowicz), Traczyk, Kluzek (90. Lasota), Jarczak (80. Jakóbczyk), Molski, Łątka, Małecki; trener Grzegorz Kowalski