Czwartek, 28.03.2024 125

Baltic Home

Co za emocje! Ślęza z pucharem!

Ślęza Wrocław zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego.

W finałowym spotkaniu wrocławianie ograli Foto-Higienę Gać. Mecz miał swoja dramaturgię, zwłaszcza w końcówce, ale od początku. Po 22 minutach Ślęza prowadziła na boisku w Gaci już 0:2. Wynik otworzył Jakub Jakóbczyk, a podwyższył Grzegorz Rajter. Taki rezultat utrzymywał się bardzo długo. Kiedy Ślęza witała się już z gąską, Foto-Higiena pokazała co to znaczy walka do końca. W 88 minucie bramkę kontaktową strzelił Łukasz Kucyniak, a wyrównał w doliczonym czasie gry Grzegorz Dorobek. Taki obrót sprawy oznaczał, że kwestia zwycięstwa musiała zostać rozstrzygnięta w rzutach karnych (na szczeblach okręgowych zrezygnowano z dogrywki).

Konkurs "jedenastek" przebiegł po myśli wrocławian, którzy wygrali 1:3. Dwa z czterech uderzeń zawodników Foto-Higieny obronił Marcin Gąsiorowski. W nagrodę Ślęza zagra za dwa tygodnie w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

13 maja (środa), godz. 18:00 - Gać
Foto-Higiena Gać - Ślęza Wrocław 2:2 (0:2) k. 1:3
Bramki: Kucyniak 88', Dorobek 90' - Jakóbczyk 16', Rajter 22'
Rzuty karne: Mazur (trafiony), Dorobek (bramkarz obronił), Zieba (niecelnie), Synowiec (bramkarz obronił) - Rajter, Jakóbczyk, Traczyk (Wszystkie trafione)
Foto Higiena: Mazur - Boczarski (Zięba 73'), Dorobek, Florek (Kozina 81'), Kucyniak, Przytuła, Skorłutowski, Smoliński, Strójwąs, Suchecki, Synowiec
Ślęza: Gąsiorowski - Bohdanowicz, Wyglądacz, Korytek, Łątka, Jamrozowicz (Traczyk 64'), Celuch, Janas, Niewiadomski, Jakóbczyk, Rajter