Wtorek, 14.04.2026 181

 

Reklama

Chciał podpalić dom!

Tylko dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego i policjantów nie doszło do tragedii.

© gov.pl

Zgłoszenie dotyczące zagrożenia podpaleniem budynku mieszkalnego na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki do ząbkowickich stróżów prawa wpłynęło przed południem. 

- Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna może próbować podpalić dom, w którym wcześniej zamieszkiwał - relacjonuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych. Ich szybkie i profesjonalne działania miały kluczowe znaczenie. Po dotarciu pod wskazany adres policjanci zauważyli mężczyznę oddalającego się od budynku w kierunku pobliskiej stodoły. Natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali go jeszcze na miejscu zdarzenia.

- Funkcjonariusze zauważyli, że na schodach prowadzących do wejścia budynku rozlana jest ciecz o zapachu przypominającym paliwo. Obok leżał plastikowy kanister. Z ustaleń wynika, że 53-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu (ponad 2 promile), celowo rozlał substancję łatwopalną na klatce schodowej budynku dwurodzinnego, usiłując w ten sposób dokonać podpalenia - podaje policjantka. 

Na szczęście dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do zaprószenia ognia. W budynku w chwili zdarzenia nie przebywali mieszkańcy, co wykluczyło konieczność przeprowadzania ewakuacji.

Strażacy zabezpieczyli teren. Do działań włączył się również Prokurator Rejonowy, który objął sprawę nadzorem. Na miejsce wezwano również biegłego z zakresu pożarnictwa, który przeprowadził szczegółowe czynności i zabezpieczył materiał dowodowy niezbędny w dalszym postępowaniu.

- Po wytrzeźwieniu zatrzymany 53-letni mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki usłyszy zarzuty usiłowania zniszczenia mienia poprzez podpalenie, za co zgodnie z obowiązującym prawem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - zaznacza Mazurek.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Więcej