Poniedziałek, 21.04.2025

 

Reklama

Dolnośląskie firmy na największych targach w Niemczech

Trwa samorządowy projekt Going Global 4.0, dzięki któremu dolnośląscy przedsiębiorcy uczestniczą w wiodących wydarzeniach targowych na całym świecie.

© Materiały prasowe / UMWD

Za nami Internationale Zuliefermesse Lipsk 2025 – najważniejsze międzynarodowe targi z branży budowy maszyn, urządzeń i narzędzi, przemysłu motoryzacyjnego oraz innych gałęzi przemysłu w tej części świata.

"Polska jest wśród pięciu najważniejszych partnerów handlowych Saksonii. Szczególnie bliskie relacje łączą nas z Dolnym Śląskiem, nasze biuro jest we Wrocławiu i analogicznie regionalne biuro Dolnego Śląska znajduje się w Dreźnie. Ta wzajemna współpraca układa się doskonale, czego efektem jest m.in. obecność dolnośląskich przedsiębiorców na targach w Lipsku" – mówi Thomas Horn, prezes Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki.

Targi Zuliefermesse Lipsk należą do grona wiodących imprez wystawienniczych dla przemysłu poddostawczego w Europie. Impreza ta organizowana jest w cyklu dwuletnim i stanowi platformę spotkań dla firm poddostawczych niskiego i średniego szczebla oraz dla dostawców usług przemysłowych. W tym roku targi prezentowały bogatą ofertę produktów i usług i po raz kolejny stanowiły ważne miejsce spotkań dla kluczowych graczy branży przemysłu ciężkiego.  Równolegle w tych samych przestrzeniach zorganizowano INTEC 2025 – Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji, co dało możliwość wymiany doświadczeń i spotkań przedstawicielom pokrewnych branż.

"Tworzymy zabezpieczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wykrywany anomalie i ewentualne zatrzymania produkcji, zanim te nastąpią. Chcemy pokazać nasze urządzenia szerszej publiczności i znaleźć dystrybutorów na rynkach zagranicznych. Polski biznes ma naprawdę dużo do zaoferowania, mamy świetną kadrę i wiedzę, naprawdę wyróżniamy się na tle konkurencji" – mówi Marek Rerich z DYNACON, polskiego producenta nowoczesnych rozwiązań komunikacji sieciowej, systemów monitoringu i cyberbezpieczeństwa.

Wśród tematów przewodnich tegorocznej edycji wydarzenia znalazły się m.in.: cyfryzacja procesów produkcyjnych, inteligentne materiały, automatyzacja, elektromobilność oraz zrównoważone łańcuchy dostaw. Wystawcy z całego świata zaprezentowali swoje najnowsze rozwiązania, a odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w licznych panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz prezentacjach innowacyjnych produktów. Odwiedzający mieli również możliwość znalezienia dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań dla wszystkich etapów produkcji, od planowania i przygotowania produkcji, poprzez sam proces produkcyjny, aż po dystrybucję.

"Produkujemy systemy bezpieczeństwa, dzięki którym chronimy życie i zdrowie pracowników. Sami stworzyliśmy algorytm, który rozpoznaje potencjalną kolizję między sprzętem i pracownikami poruszającymi się po zakładach pracy. Dzięki niemu, nie dochodzi do wypadków na przykład w halach produkcyjnych lub wysypiskach śmieci" – wyjaśnia Paweł Drab z firmy TSafety, która prezentuje w Lipsku swoje rozwiązania zabezpieczające dedykowane rynkowi produkcyjnemu i logistycznemu.

Dla dolnośląskich firm targi branżowe stanowią cenne źródło inspiracji, pozwalając śledzić najnowsze trendy i innowacje w danym sektorze. Przyglądając się im, wystawcy mają możliwość wglądu w to, co aktualnie kształtuje rynek i jakie nowe możliwości otwierają się przed nimi.

Targom towarzyszyło wiele wydarzeń dodatkowych, takich jak współorganizowane we współpracy z Saksońską Agencją Wspierania Gospodarki spotkanie „Welcome to Saxony”, które było okazją do nawiązania transgranicznej współpracy i podzielenia się informacjami o przygranicznych rynkach. Doskonałą okazją do wymiany doświadczeń była międzynarodowa giełda kooperacji CONTACT zorganizowana przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Lipsku w ramach sieci Enterprise Europe Network. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele firm oferujących nowe technologie, innowacyjne rozwiązania, a także poszukują ce potencjalnych partnerów do współpracy i realizacji wspólnych projektów.

W ramach programu Going Global 4.0 dolnośląscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość udziału w kilkunastu wydarzeniach targowych na całym świecie. W tym roku będzie to moxzliwość zaprezentowania się podczas misji gospodarczych m.in. w Hong Kongu, Osace, Rydze, Rzymie czy Amsterdamie.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Więcej