Już na początku czerwca prezes Zagłębia Paweł Jeż rozwiał wszelkie wątpliwości i zapewnił w wywiadzie z klubowymi mediami, że Waldemar Fornalik nadal będzie prowadził zespół z Lubina. W środę umowa oficjalnie została przedłużona na kolejny sezon.
Były selekcjoner reprezentacji Polski trafił do Zagłębia pod koniec listopada 2022 roku. W pierwszym niepełnym sezonie swojej pracy w Lubinie zajął z Miedziowymi dziewiąte miejsce, a ostatnie rozgrywki zakończył o pozycję wyżej. W sumie poprowadził Zagłębie w 53 meczach o stawkę.
W czwartek lubinianie wyjadą na zgrupowanie do Słowenii, gdzie w planach mają mecze kontrolne m.in. z zespołem Buducnost Podgorica i z Rapidem Bukareszt. Do Polski wracają szóstego lipca, a pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają 20 lipca z Legią w Warszawie (godz. 20.15).(PAP)
marw/ sab/