Targi Electronica w Monachium to jedne z największych targów w Europie, gromadzące przedstawicieli międzynarodowego przemysłu elektronicznego. Dolnośląscy przedsiębiorcy, w ramach projektu Going Global dofinansowanego ze środków unijnych, podczas wydarzenia mieli okazję zaprezentować swój potencjał przed kontrahentami z całego świata. W misji gospodarczej do Monachium uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa – wicemarszałek Grzegorz Macko oraz radni województwa: Michał Bobowiec i Damian Mrozek.
"To dla nas bardzo ważne, że jako samorząd województwa mamy możliwość promować dolnośląskich przedsiębiorców i umożliwiać im uczestniczenie w tak ważnych wydarzeniach. Przez kilka dni targów przedsiębiorcy nie tylko pokazują swoje produkty, ale mają okazję porozmawiać z potencjalnymi kontrahentami reprezentującymi największe globalne przedsiębiorstwa. Jako Dolny Śląsk stawiamy na innowacje, na rozwój nowych technologii i wsparcie dolnośląskich firm" – zaznacza Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
Targi Electronica 2022 organizowane są co dwa lata i przyciągają najważniejszych dystrybutorów oraz producentów z branży elektronicznej. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonała okazja nie tylko do poznania nowinek technologicznych i innowacyjnych projektów, ale przede wszystkim do zdobycia kontaktów i nawiązania współpracy z firmami z całego świata.
"Podczas targów Electronica w jednym miejscu i czasie spotykają się przedsiębiorcy z całego globu, wymieniają doświadczenia, prezentują owoce swojej pracy. Tutaj można zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i innowacjami. Projekt Going Global przynosi realne korzyści - firmy z Dolnego Śląska, dzięki poprzednim misjom gospodarczym nawiązały już współprace z firmami zagranicznymi" – mówi radny sejmiku województwa Damian Mrozek.
W ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, dofinansowanego ze środków unijnych, w misji gospodarczej do Monachium wzięło udział osiem dolnośląskich mikro i małych przedsiębiorstw – Nsflow, Vstorm, Surveily, Synergy Codes, DSR, Thorium Space, WIPERAPP oraz GlucoActive. To firmy, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska, zajmujące się m.in. zaawansowanymi systemami komunikacji satelitarnej, sztuczną inteligencją, wizualizacją danych czy tworzące oprogramowanie do bezpowrotnego kasowania danych.
"Warto podkreślić, że na projekcie Going Global skorzystało już ponad 100 przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Chcielibyśmy, aby program ten był kontynuowany w kolejnych latach, bo daje on wymierne korzyści dla firm z różnych branż, które prezentują się na takich wydarzeniach, jak targi w Monachium" – mówi Michał Bobowiec, radny sejmiku województwa oraz przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej.
Podczas targów stoisko Dolnego Śląska odwiedził Jan M. Malkiewicz - Konsul Generalny RP w Monachium, który z zainteresowaniem i uznaniem wysłuchał prezentacji dolnośląskich firm. W trakcie wizyty w Monachium przedstawiciele samorządu województwa uczestniczyli również w uroczystościach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Monachium oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.