Piątek, 29.03.2024 121

Baltic Home
Mini Mistrzostwa Europy 2024

Niemiec wygrywa czterogwiazdkowy konkurs w Strzegomiu, Polak na drugim miejscu

Calvin Böckmann na klaczy Altair de la Cense zwycięża w klasie CCI4*-L, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom October Festival w WKKW. Paweł Warszawski drugi w klasie CCI4*- S.

© Materiały prasowe / SHT / Mariusz Chmieliński

Podium czterech długich gwiazdek zdominowali reprezentanci Niemiec. Zwycięzca konkursu Calvin Böckmann po ujeżdżeniu był trzeci, po bezbłędnie przejechanym crossie awansował na drugą lokatę, a parkur pojechał na czysto z zaledwie dwusekundowym spóźnieniem. Liderka konkursu po dwóch próbach Sophie Leube na Jadore Moi z punktami karnymi za dwie zrzutki i spóźnienie w próbie skoków ukończyła rywalizację z drugą lokatą. Na trzecie miejsce z piątego po crossie awansowała Nina Schultes dosiadając konia Grand Prix IWEST. Najlepsza polska para w tej klasie Wiktoria Knap i Quintus 134 po dwóch próbach zajmowała trzecią lokatę, jednak trzy rzutki na parkurze i przekroczenie normy czasu pozbawiły ją miejsca na podium. Polka ostateczne ukończyła rywalizację z piątą lokatą.

W konkursie trzech długich gwiazdek triumfowały amazonki. Pierwsze miejsce wywalczyła Niemka Julia Krajewski na koniu Nickel 21, liderka we wszystkich próbach konkursu. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Szwecji Ari Ramkali na Flanders. Trzecia jest Anna Siemer z Niemiec z Lillybelle Ea. Najlepszy polski reprezentant w tej klasie Jan Kamiński dosiadający klaczy Unknown Flying Object ukończył rywalizację na 8 miejscu.

Pierwsze miejsce w konkursie dwóch długich gwiazdek po bezbłędnych przejazdach crossu i parkuru zajęła zawodniczka z Niemiec Anna Siemer na klaczy A Happy Hour, wyprzedzając Holenderkę Renske Kroeze na klaczy Roxette Spm CH oraz Niemca Andreasa Dibowskiego na koniu Creed 5.

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w konkursach w krótkim formacie. W czterech gwiazdkach wygrała Sanna Siltakorpi dosiadając Bofey Click. Finka pozycję liderki objęła po próbie ujeżdżenia i utrzymała ja do końca rywalizacji. Drugie miejsce zajął Polak Paweł Warszawski na kaczy polskiej hodowli Hatteria II. Awans z 8 pozycji po crossie zapewnił mu najlepszy przejazd próby skokowej. Trzecią lokatę objął Niemiec Felix Etzel dosiadając konia Promising Pete TSF.

W konkursie trzygwiazdkowym bezkonkurencyjna okazała się Sophie Leube na koniu Sweetwaters Ziethen TSF. Niemka utrzymywała się na prowadzeniu przez wszystkie próby, na parkurze była bezbłędna, a cross przejechała na czysto z lekkim spóźnieniem. Na drugiej pozycji uplasował się Szwajcar Felix Vogg na Colero – 30,1, a na trzecim Pietro Grandis na koniu Fortune III.

Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na Pumpkin de la Liniere po bezbłędnie przejechanym crossie zwyciężyła w dwóch gwiazdkach, wyprzedzając Niemki: Julię Krajewski na Ero de Cantraie oraz Hannah Weinkopf na First-Class 6. Polka Zuzanna Borkowska na Gracji po czystych przejazdach crossu i parkuru zajęła czwarte miejsce.

Klasę Intro po przejechanym na czysto crossie wygrał Niemiec Anton Gerlach na koniu Follow Me.

European Youth Eventing Masters

Młodzieżowy turniej European Youth Eventing Masters zdominowali Niemcy wygrywając konkursy we wszystkich kategoriach wiekowych, indywidualnie i drużynowo. Nicoletta Massmann na Painter's Igor, Linus Weiss na Astrello, Konstantin Harting na Caspara 6 oraz Carla Hanser na Castagnola zwyciężyli w kategorii młodych jeźdźców. Ta ostatnia uzyskała także najlepszy wynik w klasyfikacji indywidualnej.

Juniorski konkurs wygrały: Emely Kurbel na Entertain You, Silva Kelly na Passepartout 65, Paulina Borowitza na Lovinsky oraz Helena Himstedt na Belinda.  Indywidualnie najlepsza była Zoe Deusing na klaczy Alemania.

Nell Röming na Marlon 192, Pita Schmid na Sietlands Catrina, Emily Johanna Wolfschmitt na Candyman WE oraz Marlene Hayessen na Betty Boo 14 zwyciężyły w dwóch długich gwiazdkach w kategorii kuców, a ostania zawodniczka była także najlepsza w klasyfikacji indywidualnej.

W konkursie krajowym 1* bezkonkurencyjna była Laura Gillmaier na Ding Dong. Klasę 100 wygrała Niemka Antje Schoeniger na Schoensgreen Chirac, a kategorię wiekową 18 lat jej rodaczka- Ida Vogel na Dike Runner. Pierwsze miejsce w klasie 90 zajęła Zofia Lemańska na Teddington.

Finał Pucharu Polski WKKW

Podczas zawodów Strzegom October Festival rozegrano także Finał Pucharu Polski WKKW. W klasyfikacji końcowej rankingu najlepszymi zawodnikami roku 2022 w poszczególnych kategoriach zostali:

• Klub sportowy: Equikam sp. z o.o.

Podczas zawodów Strzegom October Festival rozegrano łącznie piętnaście konkursów, startowało w nich ponad 420 koni reprezentujących 23 krajów.